Hill’s Science Plan Adult Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması | İnceleme

11
2416

Hill's Science Plan Adult Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Hill’s Science Plan köpek maması, KöpekBlog’un en yüksek 5 yıldız derecesini alır.

Hill’s Science Plan Adult Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

23%
Protein
15%
Yağ
29%
Karbonhidrat

İçindekiler: Ton Balıklı (%16 Ton Balığı), Pirinçli (%10 Pirinç), Mısır, Kanatlı eti unu, Mısır gluteni unu, Hayvansal yağ, Kanatlı iç organları, Bitkisel yağ, Mineraller, Pancar küspesi, Keten tohumu, Vitaminler ve iz elementler, Doğal koruyucu ve antioksidanlar ilave edilmiştir. Ham lif %1,6, Ham kül %0,8, Kalsiyum %0,66, Fosfor %0,59, Sodyum %0,22, Potasyum %0,64, Vitamin A 10,200 IU, Vitamin D3 485 IU, Vitamin E 600 mg, Vitamin C 70 mg, Beta karoten 1,5 mg, Bakır 14,3 mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %20 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %23 %15 %29
Temel Kalori Ağırlığı %38 %28 %34

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hill’s Science Plan Adult Ton Balıklı Köpek Maması İçerik Analizi

Bu köpek mamasındaki ağırlıklı ve öncelikli ilk malzeme ton balığıdır. Genelde ton balıkları av balıklarıdır. Yani organik olarak beslenmiş, büyümüş ve doğal ortamında yetişmiş olduğundan kaliteli et proteini ve yağları içerir.

Köpekler için omega grubu vitaminleri, deri ve tüy sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca bolca B Vitamini zengini olan ton balığı köpeklerin mamayı rahatça sindirmesine oldukça yararlı olur.

İkinci ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Üçüncü temel birleşim maddesi olan kanatlı unu. Kanatlı unut bir et konservesi olarak kabul edilir ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Dördüncü etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar.

Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Yine de mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Bir diğer bileşen mısır glüteni unu. Gluten, mısır nişastalı karbonhidratının çoğunu ondan yıkadıktan sonra kalan kauçuksu kalıntıdır.

Mısır glüteni unu %60 protein içermesine rağmen, bu bileşenin etten daha düşük bir biyolojik değere sahip olması beklenir.

Ve bunun gibi daha az maliyetli bitki bazlı ürünler, etikette belirtilen toplam protein miktarını önemli ölçüde artırabilir – bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Hill’s Science Plan Adult Köpek Maması Nasıldır?

Hill’s Science Plan Adult, yalnızca içeriğine göre ortalama bir kuru köpek mamasına benziyor.

Gösterge paneli, %23’lük bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %29’luk tahmini karbonhidratları gösterir.

Grup olarak markanın ortalama protein içeriği %30 ve ortalama yağ oranı %18’dir. Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %44’lük bir karbonhidrat içeriği önermektedir.

Ve yaklaşık %62 yağ-protein oranı.

Bu da Hill’s ürün serisinin içerdiği…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Bu tarifteki mısır glüteni unu ve diğer tariflerdeki mısır tohumu ve soya küspesinin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde, bu sadece orta derecede et içeren kuru bir köpek mamasına benziyor.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hill’s İyi Bir Köpek Maması Mıdır?

Hill’s Science Plan Adult, baskın hayvansal protein kaynağı olarak makul miktarda adlandırılmış et ve yan ürün öğünleri kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran, tahıl içeren bir kuru köpek mamasıdır.

Şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıntılı Hill’s Köpek Maması İncelememiz

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer Hill’s Köpek Maması İncelemeleri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

11 YORUMLAR

  1. Veterinerime göre köpeğimin tavuğa alerjisi var. Bu ürün, kümes hayvanı içermeyen malzemeler olduğunu iddia ediyor. Şimdiye kadar kaşıntı ve kaşınmasına yardımcı olmuş gibi görünüyor.

  2. Rottweiler’ımı iki ay önce bu mamasına değiştirdim çünkü diğer yemeğini kusuyordu bu mamayı yediğinden beri kusmuyor daha mutlu görünüyor.

  3. Bu marka veterinerimiz tarafından şiddetle tavsiye edildi. Hassas mideleri olan büyük köpekler için bu, günlük yiyecekleri için iyi sonuç verir. Biraz fazladan biraz yeşil fasulye ekliyorum.

  4. Köpeğimin cilt ve sindirim sorunları olmadan yiyebileceği tek mama diyebilirim. Birçok marka ve çeşit denedim en iyi gelen bu mama oldu..

  5. Cilt sorunları olan bir golden retriever var, bu yüzden bu markayı denemeye karar verdim. Cilt sorunlarını iyileştirmedi ama her iki köpek de onu seviyor. Onları test edilmiş bir köpek maması markasıyla beslemek iyi hissettiriyor.

  6. Bir Chihuahua karışık Pomeranian’ım var ve yemeğine gelince süper seçici, bu yüzden bu köpek mamasını ona vermekte biraz tereddüt ettim. Hepsini yediğinde hoş bir sürpriz oldu. Ona günde bir kez veriyorum ve çok seviyor. O çok sevdiği için muhtemelen bir çanta alacağım!

  7. Hills Science Diet ve köpeğim için yiyecekleri hakkında her şeyi seviyorum. Sadece sindirimi destekleyen yiyeceklerin onun için uygun olduğunu düşünmüyoruz. Aslında onu her şeyden daha fazla acıktırıyor gibi görünüyor, hatta aşırı kilolu olmaya meyilli olduğu için veterineri tarafından önerilen miktarda besleniyor. Bu yemek harika ve marka şiddetle tavsiye edildiğinden çoğu sahibine tavsiye ederim ama bence onun düzenli kilo kontrol gıdalarına bağlı kalacağız.

  8. Köpeklerim bu mamayı çok seviyor! Sindirim sistemlerinin çok daha sağlıklı olduğunu ve sağlıklı bir kiloyu koruduklarını fark ettim. Biraz daha pahalı ama bebeklerimi mutlu ve sağlıklı tutacaksa buna değer!

  9. Köpeklerim bu mamayı yemedi. Karıştırmama rağmen yine de umursamadılar. Kağıt üzerinde kulağa hoş geliyor ve alıştıklarından çok daha sağlıklı ama ne yazık ki onlar için işe yaramadı.

  10. Pomeranian’ım bu yetişkin kuru mamasına bayıldı. Ne yediği konusunda çok seçici ama bundan gerçekten zevk alıyor gibiydi. Bunu da yediğinden beri kürk mantosunun daha parlak göründüğünü fark ettim, bu da ek bir bonus!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here