Hill’s Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
751

Hill's Science Plan Köpek Maması

Değerlendirme

Hill’s Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

35%
Protein
20%
Yağ
35%
Karbonhidrat

İçindekiler: Mısır, Buğday, Tavuk ve hindi unu, Soya küspesi, Hayvansal yağ, Dijest, Mısır glüten unu, Bitkisel yağ, Kurutulmuş pancar posası, Mineraller, Keten tohumu, Domuz kıkırdağı (kondroitin sülfat kaynağı), Kabuklu deniz hayvanı kabuğu hidrolizatı (glukozamin kaynağı), A Vitamini: 10890 IU / kg D3 vitamini: 475 IU / kg E vitamini: 600 mg / kg C vitamini: 70 mg / kg Beta-karoten: 1,5 mg / kg BAkır sülfat: 14,1 mg/kg L-carnitine: 285 mg/kg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %22 %12 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %35 %20 35
Temel Kalori Ağırlığı %43 %25 %32

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hills Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk birleşim maddesi olan tavuk ve hindi unu. Kanatlı unut bir et konservesi olarak kabul edilir, taze hindi ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Bu köpek mamasına etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar. Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Bu nedenle yinede mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Diğer bir bileşenimiz buğday. İyot, magnezyum ve çinko eksikliğini telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda B, C, D, A vitaminleriyle de doldurur.

Aynı zamanda, buğday lapası yüksek oranda nişasta içerir. Buğday kabuğu çıkarılmış tane, yalnızca aktif köpekleri, büyük ve orta cinsleri beslemek için uygundur.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer bileşen mısır glüteni unu. Gluten, mısır nişastalı karbonhidratının çoğunu ondan yıkadıktan sonra kalan kauçuksu kalıntıdır.

Mısır glüteni unu %60 protein içermesine rağmen, bu bileşenin etten daha düşük bir biyolojik değere sahip olması beklenir.

Ve bunun gibi daha az maliyetli bitki bazlı ürünler, etikette belirtilen toplam protein miktarını önemli ölçüde artırabilir – bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Ve sonuç olarak?

Hill’s Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Hills Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Hill’s Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %35’lik bir kuru madde protein okuması, %20’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %35’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Hill’s, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %21 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %31’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %40’lık bir yağ-protein oranı.

Bu, Hill’s ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Hills Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Hill’s Düşük Tahıllı Tavuk Etli Yetişkin Köpek Maması, tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here