Hills Mature Adult Yaşlı Köpek Maması İncelemesi

0
857

Hill's Science Plan Mature Adult Yaşlı Köpek Maması

Değerlendirme

Hills Mature Adult Yaşlı Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

18%
Protein
15%
Yağ
32%
Karbonhidrat

İçindekiler: Mısır Buğday Tavuk ve hindi unu Hayvansal yağ Dijest Keten tohumu Kurutulmuş pancar posası Mineraller Bitkisel yağ Domuz kıkırdağı (kondroitin sülfat kaynağı) Kabuklu deniz hayvanı kabuğu hidrolizatı (glukozamin kaynağı), C Vitamini 114 IU/kg E Vitamini 661 IU/kg A Vitamini 11.924 IU/kg D Vitamini 861 IU/kg Karbonhidrat 59.0 Potasyum 0.78 Magnezyum %0.111 Taurin %0.10 L-Karnitin %330.2 Kondroitin sülfat 574 Glukozamin 471 Beta-Karoten 2,76

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %17 %8 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %18 %15 %32
Temel Kalori Ağırlığı %31 %27 %42

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hills Mature Adult Yaşlı Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasına etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar.

Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Yine de mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Diğer bir bileşenimiz buğday. İyot, magnezyum ve çinko eksikliğini telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda B, C, D, A vitaminleriyle de doldurur.

Aynı zamanda, buğday lapası yüksek oranda nişasta içerir. Buğday kabuğu çıkarılmış tane, yalnızca aktif köpekleri, büyük ve orta cinsleri beslemek için uygundur.

Diğer birleşim maddesi olan tavuk ve hindi unu. Kanatlı unut bir et konservesi olarak kabul edilir, taze hindi ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Sonuç olarak?

Hill’s Mature Adult Yaşlı Köpek Maması, adlandırılmış et kullanmayan ve böylece markaya 4 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Hills Mature Adult Yaşlı Köpek Maması Nasıl?

Hill’s Mature Adult, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %18’lik bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %32’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Hill’s Mature Adult, grup olarak ortalama %25 protein içeriğine ve %22 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %37’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %42’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Hill’s Mature Adult ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalama protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın üstünde karbonhidrat.

Hills Mature Adult Yaşlı Köpek Maması Derecelendirmemiz

Hill’s Mature Adult, düşük tahıllı bir köpek maması içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 4 yıldız.

Tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer Hill’s Köpek Maması İncelemeleri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here