Hills Tavuklu Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

10
1427

Hill's Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Hills Tavuklu Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
15%
Yağ
19%
Karbonhidrat

İçindekiler: Tavuk unu (% 25), Kurutulmuş patates, Patates nişastası, Sarı bezelye, Kurutulmuş bezelye, Hayvansal yağ, Hidrolize protein, Bitkisel yağ, Pancar posası, Keten tohumu, Mineraller, Kurutulmuş havuç, Toz ıspanak, Domates püresi, kurutulmuş Susuz turunçgil posası, Domuz kıkırdağı (kondroitin sülfat kaynağı), Kabuklu hidrolizat, (glukozamin kaynağı), A vitamini (13,099 IU) D3 vitamini (1104 IU) E vitamini (730 mg) C vitamini (90 mg) Beta-karoten (1,5 mg) Demir (69,5 mg) İyot (1,1 mg) Bakır (6,8 mg) Manganez (7,2 mg) Çinko (144mg) Selenyum (0,2 mg / kg).

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %22 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %15 %19
Temel Kalori Ağırlığı %37 %27 %36

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hill’s Tavuklu Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İnceleme

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuk unudur. Pişirilmiş tavuğa göre konsantre proteinlerin daha yoğun olmasını sağlar.

Ancak tavuk unu için tamamen adlandırılmış etten yapılmış bir bileşen diyemeyiz. Çünkü tam anlamı ile tavuğun hangi kısmının kullanıldığı belirtilmemiş.

Bu nedenle kemik tozu ve kıkırdak unu gibi katkıların da içerikte yer alması kuvvetle muhtemel.

Bir diğer bileşen olarak patates karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Yine de, belki de kalori içeriği dışında, patatesler bir köpek için yalnızca mütevazı bir besin değerine sahiptir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Diğer bileşenimiz mamalara doğal orama ve lif sağlayan  pancar posası. Köpeklerde genel rahatsızlık olabilen sindirim sorunu için birebir etkili maddedir.

Ayrıca köpeklerde hipertansiyonu önlemeye ve sinir hücrelerine direk etki yaptığından sakinleştirme özelliği de vardır.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Diğer bir bileşen ise havuçtur. A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Bir başka bileşen ıspanaktır. Fevkalade vitamin ve mineral içeriği nedeniyle ıspanak oldukça yüksek bir besin değeri sergiler…

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor…

Sonuç olarak?

Hills Tavuklu Tahılsız, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Hills Tavuklu Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Hills Köpek Maması sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’lık bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %19’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Hill’s, grup olarak ortalama %30 protein içeriğine ve %20 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %35’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %51’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Hill’s ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Hill’s Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Hills Tavuklu Tahılsız Yetişkin, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda protein ve yağ dengesi korunarak yetişkin köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içeriğinde bulundurur.

Şiddetle tavsiye edilir.

Bununla birlikte, şirketin tarifine bu kadar çok bitki bazlı protein eklemeyi seçmesinin talihsiz bir durum olduğunu da belirtmek isteriz.

Ayrıntılı Hill’s Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

10 YORUMLAR

 1. Minyatür Schnauzer’lerimin ikisinin de hassas mideleri var. Çok sayıda marka denedik ama hiçbiri Hill’s Science Diet kadar iyi sonuç vermedi. Bu markaya geçtiğimden beri her iki köpeğim de sağlıklı.

  Köpeklerden biri yemek konusunda seçici ama bu tarifi çok seviyor!

 2. Köpeğimiz yavruyken birkaç mide sorunu yaşadı…. şimdi 3 yaşında ve yaklaşık 2,5 yıldır bu mamanın formülünü yiyor.
  Bundan hoşlanıyor ve o zamandan beri herhangi bir mide problemi yaşamadı. İçinde yardımcı olan bazı sindirim enzimleri vardır.
  Genel olarak bundan memnunuz.

 3. Chance’i ilk evlat edindiğimde veterinerimin önerdiği yemek buydu. Büyük mide sorunları vardı ve bu onları hemen durdurdu!

  Diğer markalardan biraz daha pahalı olsa da, bazı kaliteli şeylerin biraz daha fazla ödemeye değer olduğuna inanıyorum.

  Science plan markasına güveniyorum ve hassas mideleri olan köpekler için bunu sağladıkları için çok mutluyum.

 4. Bunu hassas mideli köpeğim için bir ay önce aldım. Köpeğim onu yemedi. Aç kalmayı tercih etti. Köpeğimin yemesi için içine yumurta veya peynir eklemem gerekiyor.

 5. Köpeğim banyodan bir gün sonra kokmaya başlar ve her zaman tırmalamaya başlar, cilt için her türlü deodorant şampuanı ve saç kremi denedikten sonra bilimsel diyeti denedi ve her iki sorunu da hallettik.

 6. Golden Retriever’ımız bu ürünü her zaman beğenmiş ve hemen yemiştir. Ancak Hills geçenlerde lezzeti artırdıklarını duyurdu. Köpeğimiz onu yemeye çok isteksiz olduğundan beri. Sonunda yeterince acıktığında bunu yapacak. Farklı bir markaya geçmeniz gerekebilir. Diğer köpek sahiplerinin bizimkine benzer bir deneyim yaşayıp yaşamadığını merak ediyoruz. Lütfen bu yorumları Hills’e iletmekten çekinmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here