Brit Veterinary Diet Tahılsız Joint & Mobility Köpek Maması Nasıl? İnceleme

0
316


Değerlendirme
 

Brit Veterinary Diet Tahılsız Eklem Sağlığı Destekleyici Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

37%
Protein
26%
Yağ
37%
Karbonhidrat

İçindekiler: Dehidre edilmiş ringa balığı(28%), sarı bezelye (24%), hidrolize somon proteini (10%), karabuğday, elma küspesi, ketentohumu (6%), tavuk yağı (5%), kollajen (3%, tip 1 hidrolize), somon yağı (3%), hidrolize tavuk ciğeri (2%), mineraller, kurutulmuş alg (0,5%, askofilum nodosum), kurutulmuş alg (0,4%, şizositriyum limakinum), hidrolize deniz kabuklusu (glukozamin sülfat kaynağı 0,15%), hidrolize kıkırdak (kondroitin sülfat kaynağı, 0,12%), metil sulfanil metan (0,02%), maya ekstratı (mannanoligosakkarit kaynağı, 0,02%), B-glukan (0,02%), yumurta kabuğu membranı (0,015%), yalancı iğde (0,015%), fruktooligosakkarit (0,013%), Akgünlük (0,013 mg/kg), Mojave yukka (0,012%), Yeşil dudaklı midye özütü(perna kanalikulus, 0,01%)

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %44 %22 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %37 %14 %20
Temel Kalori Ağırlığı %48 %22 %24
Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Veterinary Diet Tahılsız Eklem Sağlığı Destekleyici Köpek Maması

İlk ve ana bileşen, nem içeren başka bir kaliteli ham madde olan ringa balığıdır. Ringa balığı, her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar ve omega 3 yağ asitlerinin yanı sıra doğal olarak yüksek protein içeren yağlı bir deniz balığıdır.

İkinci bileşenimiz sarı bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Diğer bir bileşen hidrolize somon proteinidir. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olmasına rağmen, çiğ somon %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Diğer bir bileşenimiz buğday. İyot, magnezyum ve çinko eksikliğini telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda B, C, D, A vitaminleriyle de doldurur.

Aynı zamanda, buğday lapası yüksek oranda nişasta içerir. Buğday kabuğu çıkarılmış tane, yalnızca aktif köpekleri, büyük ve orta cinsleri beslemek için uygundur.

Diğer bileşenimiz elma küspesi, Elma ; idrar söktürücü, yüksek tansiyona iyi gelmesi, kabızlığı gidermesi bağırsakları çalıştırması ve bunları yaparken lezzetli olması onu köpekler için vazgeçilmez yapan sebeplerden. Bağırsaktaki parazitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Böbreklerin temizlenmesinde önemli rol oynar.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Özellikle kurutulmuş somon yağı olması, normal somon yağına göre konsantre amino asitlerin daha yoğun olduğuna işarettir.

Bu iki yüksek kaliteli yağ, köpekler ve insanlar için en yüksek biyolojik kullanılabilirliğe sahiptir. Tazelik ve saflık düzeyine bağlı olarak, balık yağı övgüye değer bir katkı olarak kabul edilmelidir.

Diğer bileşenimiz tavuk ciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Genel anlamda kısa bir değerlendirme yapacak olursak, Brit Veterinary tahılsız köpek maması içerik bakımından çeşitli bir kartelaya sahip.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Veterinary Köpek Maması Nasıl?

Sadece içeriğine bakılırsa Brit Veterinary Köpek Maması ortalamanın üzerinde bir kuru mamaya benziyor.

Gösterge paneli, %45’lik bir kuru madde protein okuması, %20’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %20’lik tahmini karbonhidratları gösterir.

Grup olarak markanın ortalama protein içeriği %35 ve ortalama yağ oranı %22’dir. Birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %30’luk bir karbonhidrat içeriği önermektedir.

Ve yaklaşık %40 yağ-protein oranı.

Bu, Brit Veterinary ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çeşitli baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile bu, bol miktarda et içeren bir mama tanesinin profiline benziyor.

Sonuç olarak?

Brit Veterinary tahıl içermeyen bir formül oluşturduğu, hayvan proteini ana kaynağı olarak kullandığı için 5 yıldız.

Hevesle tavsiye edilir.

Diğer Brit Veterinary Köpek Maması İncelemelerine Göz Atın

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here