Hill’s Light Adult Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
750

Değerlendirme

Hills Light Orta Irk Tavuklu Diyet Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

24%
Protein
11%
Yağ
32%
Karbonhidrat

İçindekiler: Mısır, Tavuk ve hindi unu, Bezelye kepeği unu, Mısır glüten unu, Dijest, selüloz, Kurutulmuş pancar posası, Hayvansal yağ, Bitkisel yağ, Mineraller, Keten tohumu, Protein 24.1, Yağ 11.3, Ham Selüloz 13.5, Karbonhidrat / NFE 45.6 Kalsiyum 0.81 Sodyum 0.30 Potasyum 0.81 Magnezyum 0.134 Taurin 0.11 Karnitin 331.4 ppm C Vitamini 111 ppm E Vitamini 656 IU/kg DHA 0.003 Toplam Omega-3 YA 0.43 Toplam Omega-6 YA 3.06 Kondroitin Sülfat 686 ppm Glukozamin 581 ppm Beta-Karoten 3.34 ppm A Vitamini 10417 IU/kg D Vitamini 808 IU/kg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %12 %8 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %24 %11 %32
Temel Kalori Ağırlığı %38 %20 %42

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Hills Light Adult Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

İlk birleşim maddesi olan tavuk ve hindi unu. Kanatlı unut bir et konservesi olarak kabul edilir, taze hindi ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Bu köpek mamasına etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar.

Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Bu nedenle mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Bir diğer bileşen mısır glüteni unu. Gluten, mısır nişastalı karbonhidratının çoğunu ondan yıkadıktan sonra kalan kauçuksu kalıntıdır.

Mısır glüteni unu %60 protein içermesine rağmen, bu bileşenin etten daha düşük bir biyolojik değere sahip olması beklenir.

Ve bunun gibi daha az maliyetli bitki bazlı ürünler, etikette belirtilen toplam protein miktarını önemli ölçüde artırabilir – bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Sonuç olarak?

Hill’s Light Adult Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Hills Light Adult Yetişkin Köpek Maması Maması Nasıl?

Hill’s Light Adult, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %24’lük bir kuru madde protein okuması, %11’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %32’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Hill’s, grup olarak ortalama %25 protein içeriğine ve %21 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %33’luk bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %41’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Hill’s ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Hills Light Adult Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Hill’s Light Adult, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here