Bravery Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İnceleme

0
1216

Bravery Salmon Adult Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Bravery Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
15%
Yağ
21%
Karbonhidrat

İçindekiler: Susuz somon, tapyoka, Kanatlı yağı (Ω-6 yağ asitleri kaynağı), Bezelye, Maya ve maya özütü-Saccharomyces cerevisiae (Mannanooligosakkaridlerin Kaynağı – MOS ve gl-glukanlar), Tatlı patates, Keçiboynuzu, Şeker pancarı küspesi somon yağı (Ω-3-EPA ve DHA yağ asitleri kaynağı), Hidrolize somon proteini, Patates proteini, İnulin (çözünür hindiba ber, Fosfo-oligosakaritlerin kaynağı – FOS), Doğal selüloz (çözünmeyen ber kaynağı), Mineraller, Plantago ovata’dan ekstrakte edilen çözünebilir diyet beresi, Uçucu yağlar (kekik, tarçın, karanfil, kekik, biberiye, nane, yeşil çay), Kabuklulardan hidrolizatlar (glukozamin kaynağı), Kıkırdaktan hidrolizatlar (kondroitin kaynağı).

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %22 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %15 %21
Temel Kalori Ağırlığı %43 %30 %27

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Bravery Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk ve ana bileşenimiz somon balığı. Somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. Oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde kedi ve köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Aynı zamanda Omega 3, vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir besin kaynağıdır.

Özellikle kurutulmuş somon olması, normal somon etine göre konsantre proteinlerin daha yoğun olduğuna işarettir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Tartışmalı bir madde olabilecek maya özütünü buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Bir diğer bileşen tatlı patatestir. Tatlı patatesler, bir köpek mamasında bulunan glütensiz bir kompleks karbonhidrat kaynağıdır. Doğal olarak diyet lifi ve beta karoten bakımından zengindirler.

Diğer bileşenimiz mamalara doğal orama ve lif sağlayan şeker pancarı. Köpeklerde genel rahatsızlık olabilen sindirim sorunu için birebir etkili maddedir.

Ayrıca köpeklerde hipertansiyonu önlemeye ve sinir hücrelerine direk etki yaptığından sakinleştirme özelliği de vardır.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Bir diğer bileşen olarak patates karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Patates, glütensiz bir sindirilebilir karbonhidrat kaynağı olarak kabul edilebilir.

Yine de, belki de kalori içeriği dışında, patatesler bir köpek için yalnızca mütevazı bir besin değerine sahiptir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Sonuç olarak?

Bravery Somonlu Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 4 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Bravery Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Bravery Somonlu Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’luk bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %21’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Bravery, grup olarak ortalama %30 protein içeriğine ve %19 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %37’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %45’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Bravery ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

Bravery Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Bravery Somonlu Yetişkin Köpek Maması, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak içerdiği hayvansal protein kaynağına bağlı olarak 4 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıntılı Bravery Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer Bravery Köpek Maması İncelemeleri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here