Bravery Puppy Small Breed Küçük Irk Yavru Köpek Maması İncelemesi

0
962

Bravery Puppy Small Breed Yavru Köpek Maması İnceleme

Değerlendirme

Bravery Puppy Small Breed Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
15%
Yağ
21%
Karbonhidrat

İçindekiler: Suyu Alınmış Tavuk, Tapyoka, Tavuk Yağı (Ac Bir Kaynağı,Yağlı Ω-6), Bezelye, Pancar Küspesi Sindirimi, Tavuk, Bütün Yumurta Kurutulmuş, İnulin (Çözülebilir Lif Hindiba Fosfooligosacáridos Kaynağı – Fos), Çözünmez Lif, Doğal Selüloz (Kaynak), Mineraller, Plantago Ovata, Hidrolize Tavuk Karaciğer, Maya Ve Maya Saccharomyces Cerevisiae (Kaynak Mannooligosakkarıtler – Mos Ve Β-Glukan) Özü, Balık Yağı (Ac Kaynağı . Yağ Ω-3-Epa Ve Dha), Tatlı Patates, Keçi Boynuzu, Bakla, Patates Proteini, Uçucu Yağlar, (Kekik,Tarçın,Karanfil,Kekik,Biberiye, Yeşil Çay), Hidrolize Edilmiş Kabuklu Hayvanlar (Glukozamin Kaynağı), Ekstre Edilmiş Çözünür Diyet Lifi, Hidrolize Kıkırdak (Kondroitin Kaynağı), Yucca, Liyofilize Kavun Suyu Konsantresi (Süperoksit Dismutaz Bakımından Zengin – Sod), A Vitamini 22,000 Iu/kg Vitamin D-3 1600 Iu/kg C Vitamini 200 mg/kg Vitamin E 460 mg/kg Biyotin 2000 Mcg /kg L-Karnitin 60 mg ….. /kg Kolin Klorür 1.800 mg/kg Taurin 1200 mg/kg Glisin Hidrat Mn (Mangan Şelat) 12 mg/kg Çinko (Sülfat Monohidrat Çinko) 76 mg/kg Çinko (Glisin Hidrat,Çinko Şelat) 46 mg/kg İyot (Potasyum İyodür) 2 mg/kg Demir (Glisin Hidrat Demir Çelat) 12 mg/kg Bakır (Bakır Sülfat Pentahidrat ) 5.5 mg/kg Bakır (Bakır Şelat Glisin Hidrat) 3.4 mg/kg Manganez (Manganez Sülfat Monohidrat) 38 mg/kg Selenyum (Sodyum Selenit ) 0,11 mg/kg Selenium (Selenometiyonin Hidroksile Edilmiş Analogu) 0,11 mg/kg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %19 %9 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %15 %21
Temel Kalori Ağırlığı %39 %27 %34

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Bravery Puppy Small Breed Küçük Irk Yavru Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Bir diğer bileşenimiz tavuk karaciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Ek olarak, hücre duvarının maya organizmasından uzaklaştırılmasıyla yapılan geniş bir ürün grubunun ortak adı olan maya özü buluyoruz.

Bu bileşenlerin önemli bir kısmı özel besin takviyeleri olarak eklenirken, diğerleri lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

Bununla birlikte, maya ekstraktılarının az bir kısmında bulunan glutamik asit (ve kimyasal kuzeni monosodyum glutamat veya MSG) tartışmalı olabilir.

Bunun nedeni, Gıda ve İlaç Dairesi’nin bu gıda katkı maddelerini onlarca yıl önce 1 güvenli olarak belirlemesine rağmen, kurum olumsuz etkilerle ilgili raporlar almaya devam ediyor.

Bu nedenle, kötü niyetli kişiler hala maya özütü ve diğer glutamik asit türevlerinin kullanımına karşı çıkıyor ve Alzheimer’dan (insanlarda) obeziteye kadar her şey için onları suçluyor.

Her halükarda, etiket herhangi bir tarife dahil olan gerçek maya özü türü hakkında çok az bilgi verdiğinden, bu bileşenin kalitesini değerlendirmemiz imkansız.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir. Köpekler ve insanlar için en yüksek biyolojik kullanılabilirliğe sahiptir. Tazelik ve saflık düzeyine bağlı olarak, balık yağı övgüye değer bir katkı olarak kabul edilmelidir.

Bir diğer bileşen tatlı patatestir. Tatlı patatesler, bir köpek mamasında bulunan glütensiz bir kompleks karbonhidrat kaynağıdır. Doğal olarak diyet lifi ve beta karoten bakımından zengindirler.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Sonuç olarak?

Hills Science Plan Puppy Yavru Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Bravery Puppy Small Breed Küçük Irk Yavru Köpek Maması Nasıl?

Bravery Puppy Small Breed, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’lık bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %21’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Bravery, grup olarak ortalama %33 protein içeriğine ve %22 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %34’lük bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %37’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Bravery ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Bravery Puppy Small Breed Küçük Irk Yavru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Bravery Puppy Small Breed, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here