Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1099

bravery tahılsız yetişkin köpek maması

Değerlendirme

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
15%
Yağ
21%
Karbonhidrat

İçindekiler: Susuz Kuzu Eti, Tapyoka, Tatlı Patates, Patates Proteini, Balık Yağı (Yağ Asitleri Kaynağı Ω-6), Bezelye, Mineraller, Keçiboynuzu Kabuğu, Pancar Küspesi, Domuz Hidrolize Edilmiş Protein, İnülin (Çözünür Hindiba Elyafıs), Fosfo-Oligosakkarit Kaynağı – Fo Maya Ve Maya Özütü-Saccharomyces Cerevisiae (Mananooligosakaritlerin Kaynağı – Mos Ve Gl-Glukanlar), Balık Yağı (Kaynak Yağ Asitleri Ω-3-Epa Ve Dha), Doğal Selüloz (Kaynak Çözünmeyen Lif), Plantago Ovata’dan Ekstrakte Edilen Çözünen Diyet Lifi Uçucu Yağlar (Kekik,Tarçın,Karanfil,Kekik,Biberiye,İyi Ot,Yeşil Çay) Hidrolize Kabuklular (Glukozamin Kaynağı), Hidrolize Kıkırdak (Kondroitin Kaynağı), Manyok, A Vitamini 22,000 Iu / Kg, C Vitamini 200 mg/kg Vitamin D-3 1600 Iu/kg Vitamin E 460 mg/kg Taurin 1.200 mg/kg Biyotin 2000 mg/kg L-Karnitin 60 mg /kg Kolin Klorür 1.800 mg /kg Demir (Demir Sülfat Monohidrat) 60 mg/kg Demir (Glisin Hidrat Demir Şelat) 12 mg/kg Bakır (Bakır Sülfat Pentahidrat) ) 5.5 mg/kg Bakır (Glisin Hidrat Kuprik Şelat) 3.4 mg/kg Manganez (Mangan Sülfat Monohidrat) 38 mg/kg Manganez (Magnezyum Hidrat Manganez Şelatı) 12 mg/kg Çinko (Çinko Sülfat Monohidrat) 76 mg/kg Çinko (Çinko Şelat Glisin Hidrat) 46 mg/kg İyodo (Potasyum İyodür) 2 mg/kg Selenyum (Sodyum Sodyum 0,11 mg/kg

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %22 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %15 %21
Temel Kalori Ağırlığı %43 %30 %27

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve yerli çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

Özellikle susuz kuzu eti. Taze kuzu etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen kuzu etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Diğer bileşen olarak tatlı patatesi listeler. Tatlı patatesler, bir köpek mamasında bulunan glütensiz bir kompleks, karbonhidrat kaynağıdır. Doğal olarak diyet lifi ve beta karoten bakımından zengindirler.

Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir. Köpekler ve insanlar için en yüksek biyolojik kullanılabilirliğe sahiptir. Tazelik ve saflık düzeyine bağlı olarak, balık yağı övgüye değer bir katkı olarak kabul edilmelidir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Ek olarak, hücre duvarının maya organizmasından uzaklaştırılmasıyla yapılan geniş bir ürün grubunun ortak adı olan maya özütü buluyoruz.

Bu bileşenlerin önemli bir kısmı özel besin takviyeleri olarak eklenirken, diğerleri lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

Bununla birlikte, maya ekstraktılarının az bir kısmında bulunan glutamik asit (ve kimyasal kuzeni monosodyum glutamat veya MSG) tartışmalı olabilir.

Bunun nedeni, Gıda ve İlaç Dairesi’nin bu gıda katkı maddelerini onlarca yıl önce 1 güvenli olarak belirlemesine rağmen, kurum olumsuz etkilerle ilgili raporlar almaya devam ediyor.

Bu nedenle, kötü niyetli kişiler hala maya özütü ve diğer glutamik asit türevlerinin kullanımına karşı çıkıyor ve Alzheimer’dan (insanlarda) obeziteye kadar her şey için onları suçluyor.

Her halükarda, etiket herhangi bir tarife dahil olan gerçek maya özü türü hakkında çok az bilgi verdiğinden, bu bileşenin kalitesini değerlendirmemiz imkansız.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Sonuç olarak?

Bravery Kuzu Etli Tahılsız, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 4 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’luk bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %21’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Brit care, grup olarak ortalama %30 protein içeriğine ve %19 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %37’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %45’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Bravery ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Bravery Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak içerdiği hayvansal protein kaynağına bağlı olarak 4 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıntılı Bravery Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer Bravery Köpek Maması İncelemeleri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here