Mera Pure Sensitive Tahılsız Balıklı ve Patatesli Köpek Maması İncelemesi

0
1634

Mera Pure Sensitive Tahılsız Köpek Maması

Değerlendirme

Mera Pure Sensitive Tahılsız Balıklı ve Patatesli Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

24%
Protein
13%
Yağ
19%
Karbonhidrat

İçindekiler: Ringa balığı (%25, ​​taze), Patates gevreği (%24,5), Ringa küspesi (%19,5), Patates nişastası (%12), Pancar küspesi (kurutulmuş), Karaciğer hidrolizatı, Somon yağı, Keten tohumu, Lignoselüloz, Bira mayası (kurutulmuş), Ayçiçek yağı, Monokalsiyum fosfat Kalsiyum karbonat, Hindiba inülini (%0.1), Vitamin A 12.000IE Vitamin D3 1.500IE Vitamin E 300mg Vitamin C 200mg Bakır (bakır- (II) -sülfat, pentahidrat olarak) 12.5mg Çinko (çinko sülfat, monohidrat olarak) 100g Çinko ( glisin-çinko şelat hidrat (katı)) 60mg Demir (demir- (II) -sülfat, monohidrat olarak) 250mg Manganez (manganez- (II) -sülfat, monohidrat olarak) 35mg İyot (kalsiyum iyodat, susuz) 2.5 mg Selenyum (sodyum selenit olarak) 2.10m.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %22 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %24 %13 %19
Temel Kalori Ağırlığı %45 %29 %26

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Mera Pure Sensitive Tahılsız Balıklı Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk bileşen, nem içeren başka bir kaliteli ham madde olan ringa balığıdır. Ringa balığı, her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar ve omega 3 yağ asitlerinin yanı sıra doğal olarak yüksek protein içeren yağlı bir deniz balığıdır.

Bir diğer bileşen olarak patates karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Yine de, belki de kalori içeriği dışında, patatesler bir köpek için yalnızca mütevazı bir besin değerine sahiptir.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Sonuç olarak?

Mera Pure Sensitive Tahılsız, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Mera Pure Sensitive Tahılsız Balıklı ve Patatesli Köpek Maması Nasıl?

Mera Balık Etli Tahılsız Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %24’lük bir kuru madde protein okuması, %13’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %19’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Mera, grup olarak ortalama %35 protein içeriğine ve %18 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %37’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %50’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Mera ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

Mera Pure Sensitive Tahılsız Balıklı ve Patatesli Köpek Maması Derecelendirmemiz

Mera Balıklı Tahılsız Yetişkin, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak içerdiği hayvansal protein kaynağına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıntılı Mera Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here