Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması İncelemesi

0
719

Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması

Değerlendirme

Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

21%
Protein
8%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: Hindi proteini (kurutulmuş) %20, Pirinç %20, Darı, Pirinç unu, Pirinç kepeği, Pancar küspesi (şekeri azaltılmış), Keten tohumu, Hidrolize protein Kümes hayvanları yağı, Hindiba tozu, aronia (susuz) %1, Ginseng kökü (susuz) %1, Selüloz Maya (kurutulmuş, %0,1 ß-glukanlar dahil) Yumurta tozu, Sodyum klorür, Potasyum klorür, Vitamin A 12,000 IU Vitamin D3 1,200 IU Vitamin E 350 mg Vitamin C 90 mg Vitamin B1 8 mg Vitamin B2 8 mg Vitamin B6 5 mg Vitamin B12 50 mcg Biotin 400 mcg Folat 2 mg Niasin 35 mg Kalsiyum D-pantotenat 15 mg Kolin 1,450 mg Bakır (kuprik olarak sülfat, pentahidrat) 10 mg Çinko (olarak çinkooksit) 70 mg Çinko (amino asit çinko şelat, hidrat olarak) 30 mg İyot (kalsiyum iyot olarak, susuz) 2 mg Selenyum (sodyum selenit olarak) 0.2 mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %15 %6 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %21 %8 %27
Temel Kalori Ağırlığı %35 %17 %48

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk ve ana bileşenimiz hindi eti. Hindi eti, birçok evcil hayvan mamasında bulunan ve köpeklerinde çok sevdiği bir protein deposudur. Hindi eti çinko, magnezyum, potasyum, B6 Vitamini ve B12 Vitamini ile beraberinde kalorisi düşük bağışıklık sistemine fayda sağlayan selenyum ve triptofan bakımından oldukça yüksektir.

İkinci ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Diğer bir bileşenimiz darı (buğday). İyot, magnezyum ve çinko eksikliğini telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda B, C, D, A vitaminleriyle de doldurur.

Aynı zamanda, buğday lapası yüksek oranda nişasta içerir. Buğday kabuğu çıkarılmış tane, genellikle aktif köpekleri, büyük ve orta cinsleri beslemek için uygundur.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Ardından, hindiba tozu dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor .

Sonuç olarak?

Dr. Clauders Senior Yaşlı Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması Nasıl?

Dr. Clauders Senior, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %21’lik bir kuru madde protein okuması, %8’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Dr. Clauders, grup olarak ortalama %30 protein içeriğine ve %19 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %35’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %42’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Dr. Clauders ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalama protein. Ortalamanın altında yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın üstünde karbonhidrat.

Dr. Clauders Super Premium Senior Yaşlı Köpek Maması Derecelendirmemiz

Dr. Clauders Senior, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Daha Fazla Dr. Clauder’s Köpek Maması İncelemesi

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here