Brit Premium Nature Sensitive Yetişkin Köpek Maması İnceleme

0
2231

Brit Premium Nature Sensitive Yetişkin Köpek Maması İnceleme
Değerlendirme

Brit Premium Nature Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
13%
Yağ
33%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kuzu eti %35 (susuz% 20, kemiksiz% 15), Pirinç, Tavuk yağı (karışık tokoferollerle korunmuş), Pirinç kepeği, Elma, kurutulmuş Somon yağı (%2), Hidrolize tavuk karaciğeri, Bira mayası, Kollajen Kabuklu kabuklular ( bir glukozamin kaynağı, 210 mg / kg), Kıkırdak (bir kondroitin kaynağı) (150 mg / kg), Otlar ve meyveler (karanfil, narenciye, biberiye, curcuma, 120 mg / kg), Mannan-oligosakkaritler (120 mg / kg ), Frukto-oligosakkaritler (90 mg / kg), Mojave avize (90 mg / kg) Papatya kurutulmuş (80 mg / kg), Yeşil dudaklı midye (bir glikozaminoglikan kaynağı, 50 mg / kg), Kurutulmuş yaban mersini (50 mg / kg), A vitamini (3a672a) 15000 IU, D3 vitamini (E671) 1000 IU, E vitamini (α-tokoferol) (3a700) 400 mg, biyotin (3a880) 0.5 mg, Kolin klorür (3a890) 500 mg, Çinko amino çelat asitler hidrat (3b606) 70 mg, Amino asitler hidrat (E1) 60 mg, demir içeren şelat Amino asitler hidrat (E5) 30 mg, manganez şelat Potasyum iyodür (3b201) 0.5 mg, Amino asitler hidrat kuprik şelat (E4) 12 mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %21 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %13 %33
Temel Kalori Ağırlığı %35 %21 %44

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Premium Nature Yetişkin Köpek Maması İçerik İnceleme

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve Yeni Zelanda çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması Kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

İkinci ana maddemiz kurutulmuş kuzu eti. Taze kuzu etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen kuzu etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

İkinci ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur.

Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Özellikle kurutulmuş somon yağı olması, normal somon yağına göre konsantre amino asitlerin daha yoğun olduğuna işarettir.

Sakatat ürünler yani tavuk karaciğeri,

Adlandırılmış bir hayvandan elde edilen organ etleridir ve bu nedenle faydalı bileşenler olarak kabul edilir.

Kaliteli ürünler olmasına rağmen, çiğ organlar %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öğeler muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Çeşitli bitkisel katkılar ve meyve posalarının kurutularak eklenmesi, tarif içindeki sindirimi kolaylaştırıcı maddelerin yoğunluğunu arttırmada yardımcı olur.

Ayrıca birçok köpek şekerli meyveleri çok sevdikleri için iştah açıcı ve mama yenilebilirliğini yükseltici etkisi de vardır.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Premium Nature Yetişkin Köpek Maması Nasıldır?

Brit Premium Nature Sensitive Yetişkin Köpek Maması, yalnızca içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru mama gibi görünmektedir.

Gösterge paneli, %26’lık bir kuru madde protein okuması, %13’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %33’lük bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Grup olarak markanın ortalama protein içeriği %31 ve ortalama yağ oranı %17’dir. Birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %42’lik bir karbonhidrat içeriği önermektedir.

Ve yaklaşık %48 yağ-protein oranı.

Bu, Brit ürün serisinin içeriği…

Ve tipik bir köpek maması ile karşılaştırıldığında… Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ortalamanın altında karbonhidrat.

Bira mayasının protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu hala önemli miktarda et içeren kuru bir köpek mamasına benziyor.

Sonuç olarak?

Brit Premium Nature Sensitive Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here