True Instinct Tahılsız Somonlu Yetişkin Köpek Maması İnceleme

12
3577

Tru İnstinct High Meat Köpek Maması

Değerlendirme

True Instinct Tahılsız Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

39%
Protein
21%
Yağ
25%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kavrulmuş Somon (% 30), Tavuk unu (% 29), Kuru bezelye, Ton balığı unu (% 7), Bezelye unu, Hayvansal yağ (% 5) (doğal tokoferollerle korunmuş), Patates, Protein hidrolizat (% 4), Kurutulmuş hindiba kökü, Nohut, Mineraller, Kurutulmuş elma, Kurutulmuş havuç, Kurutulmuş domates pirinci, Kurutulmuş brokoli, Kurutulmuş kırmızı meyveler, Kurutulmuş yosun, Kurutulmuş kabak, Kurutulmuş biberiye, A Vitamini: 30000 IU; D3 vitamini: 2000 IU; E vitamini: 410 mg; C vitamini: 350 mg; Demir sülfat monohidrat: 260 mg (Fe: 86 mg); Potasyum iyodür: 1.9 mg (I: 1.4 mg); Bakır sülfat pentahidrat: 33 mg (Cu: 8.8 mg); Manganez sülfat monohidrat: 123 mg (Mn: 40 mg); Çinko sülfat monohidrat: 240 mg (Zn: 88 mg); Sodyum selenit: 0.24 mg (Se: 0.11 mg), Doğal antioksidanlarla.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %32 %17 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %39 %21 %25
Temel Kalori Ağırlığı %55 %25 %20

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

True Instinct Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İnceleme

lk ve ana bileşenimiz somon balığı. Somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. Oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde kedi ve köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Aynı zamanda Omega 3, vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir besin kaynağıdır.

Özellikle kavrulmuş somon olması, normal somon etine göre konsantre proteinlerin daha yoğun olduğuna işarettir.

İkinci birleşim maddesi olan tavuk unu. Tavuk unu bir et konservesi olarak kabul edilir ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Genelde ton balıkları av balıklarıdır. Yani organik olarak beslenmiş, büyümüş ve doğal ortamında yetişmiş olduğundan kaliteli et proteini ve yağları içerir.

Köpekler için omega grubu vitaminleri, deri ve tüy sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca bolca B Vitamini zengini olan ton balığı köpeklerin mamayı rahatça sindirmesine oldukça yararlı olur.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer bileşen olarak patates karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Yine de, belki de kalori içeriği dışında, patatesler bir köpek için yalnızca mütevazı bir besin değerine sahiptir.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Bir diğer bileşenimiz nohut. Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Diğer bir bileşen ise havuçtur. A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Bir diğer bileşen ise su yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor…

Sonuç olarak?

True Instinct Tahılsız Somonlu, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

True Instinct Somonlu Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

True İnstinct Somonlu Yetişkin Köpek Maması sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %39’luk bir kuru madde protein okuması, %21’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %25’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Tru İnstinct, grup olarak ortalama %35 protein içeriğine ve %20 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %30’luk bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %45’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Tru İnstinct ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

True Instinct Köpek Maması Derecelendirmemiz

True İnstinct Somonlu Tahılsız Yetişkin, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak kuru köpek maması adında et yemekleri böylece marka kazanç, hayvansal protein hakim kaynağı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Bununla birlikte, şirketin tarifine bu kadar çok bitki bazlı protein eklemeyi seçmesinin talihsiz bir durum olduğunu da belirtmek isteriz.

Ayrıntılı True İnstinct Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

12 YORUMLAR

  1. Dört köpeğim, bir Labradoodle ve 3 Shepherddoodle köpeğim var: Bu soğuk ve kuru Kış havasında bile tüyleri harika ve derileri olağanüstü görünüyor.

  2. Ben bir veteriner teknisyeniyim ve her zaman köpeklerimi bu mamayla besliyorum. Birkaç yıl önce 14, 15 ve 17 yaşlarında üç Labrador’u olan bir arkadaşımla tanıştım. Hepsi yıllardır bu mamayı yiyordu. Denemeye karar verdim ve köpeklerim onu ​​sevdi ve diğer yiyeceklerde yaşadıkları şiddetli gaz gitmişti.

  3. Yaklaşık bir buçuk yıl önce, köpeğimizin uyguladığı tahılsız diyetlerle ilgili tüm araştırmaların ortaya çıkmasıyla buna geçtik. Yavaş yavaş buna geçtik ve köpeğimiz onu SEVDİ. Gastrointestinal rahatsızlık, kaşıntı veya başka bir alerji belirtisi yoktu. Her zaman yeni bir çanta için heyecanlanır ve içindeki sarsıntılı parçalar ikram gibi davranır ve bazen onları çıkarır ve yatağına getirir. Teşekkürler KöpekBlog bize bu ürünü tanıttığın için :))

  4. Bu 5 yıldızlı bir ürün, ancak fiyatı çok uçuk. Köpeklerime birkaç yıldır bu mamayı veriyorum ve fiyatını sürekli yükseltiyorlar. Şimdi sadece fiyat nedeniyle başka bir marka aramak zorundayım..

  5. Köpeğimin sevdiği yüksek kaliteli bir ürün bulduğum için çok heyecanlıyım! Bazı cilt hassasiyeti sorunları olan seçici bir yiyicidir, bu mama her seviyede mükemmel sonuç verdi!

  6. Bu mükemmel bir ürün. İnflamatuar bağırsak hastalığı olan ve sınırlı bir diyete sahip olan köpeğim bu mamaya adeta ölüyor :))

  7. Tane büyüklüğü ve köpeğimin tepkisine bakarsak gerçekten sevilen bir ürün olarak görülüyor. Zengin içeriği ve diğer olumlu yorumları görerek aldım ve deneyim dedim. Sonuç: Mükemmel…

  8. En iyi köpek mamalarından biri. Tüm köpeklerimi bu mamayla besledim ve şu anki köpeğimi bu ürünle besliyorum. Et yan ürünleri yok. En önemlisi ABD’de üretildi.

  9. Şiddetli tahıl alerjisi olan 9 yaşındaki pugum bu köpek mamasına bayılıyor. Birkaç yıldır yiyor ve tahıllara karşı alerjik reaksiyonlarını – sürekli kaşıntı ve kulak enfeksiyonları da dahil olmak üzere – tamamen ortadan kaldırdı. Evet, daha pahalı ama sonuç olarak, veterinere yapılan sürekli ziyaretlerden daha ucuza mal oluyor.

  10. Köpeklerim için alıyorum ve gerçekten memnunum. Bazı paketlerinde sorunlar olabiliyor. Oyüzden alacağınız yerde önemli. Bu sitenin şuan yönlendirdiği Petzzshop güvenilir ve bu markanın Türkiye yetkili satıcısı. Kesinlikle denemelisiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here