Farmina ND Pumpkin Mini Küçük Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması İncelemesi

0
1348

N&D Pumpkin Tavuk ve Narlı Mini Yavru Köpek Maması

Değerlendirme

N&D Pumpkin Mini Küçük Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

35%
Protein
20%
Yağ
20%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kemiksiz tavuk (%24.0) Kurutulmuş tavuk proteini (%24,0) Bezelye nişastası Tavuk yağı Kurutulmuş ringa balığı proteini Kurutulmuş bal kabağı (%5,0) Rİnga balığı Kurutulmuş yumurta Balık yağı (ringa balığı) Bezelye lifi Kurutulmuş havuç Yonca Tavuk kıkırdağı (glukozamin ve kondroitin sülfat kaynağı) İnulin Fruktooligosakkarit Maya ekstratı (mannooligosakkarit kaynağı) Kurutulmuş nar (%0.5) Kurutulmuş ıspanak Fisilyum kabuk ve tohumları (%0.3) Kurutulmuş elma Kurutulmuş tatlı portakal Kurutulmuş yaban mersini Sodyum klorür Kurutulmuş bira mayası Zerdeçal (%0.2) Aloe vera ekstraktıA Vitamini 16000IU D3 Vitamini 1600IU E Vitamini 600mg C Vitamini 160mg Niasin 40,0 mg Kalsiyum D-pantotenat 16mg B2 Vitamini 8,0 mg B6 Vitamini 6,4mg B1 Vitamini 4.8mg Biyotin 0.40mg Folik asit 0.48mg B12 Vitamini 0.1 mg Kolin Klorür 2800 mg Betakaroten 1.5 mg Çinko (metiyonin hidroksi analoğunun çinko şelatı): 163.8mg Manganez (metiyonin hidroksi analogunun mangan şelatı): 64.6mg Demir [demir (II) glisin hidrat şelatı]: 58.3mg Bakır (metiyonin hidroksi analoğunun bakır şelatı): 15.8mg Selenyum (inactive edilmiş selenize maya) 0,00088mg DL‐methiyonin teknik olarak saf 6000mg Taurin 1000mg L-Karnitin 300mg

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %23 %12 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %35 %20 %20
Temel Kalori Ağırlığı %39 %27 %34

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

ND Pumpkin Mini Küçük Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Diğer maddemiz kurutulmuş tavuk eti. Taze tavuk etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen tavuk etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Diğer bileşen protein açısından zengin başka bir bileşen olan kurutulmuş ringa balığıdır.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir. Köpekler ve insanlar için en yüksek biyolojik kullanılabilirliğe sahiptir. Tazelik ve saflık düzeyine bağlı olarak, balık yağı övgüye değer bir katkı olarak kabul edilmelidir.

Diğer bir bileşen, bezelye kabuklarından elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan bezelye lifidir. Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Bir sonraki bileşen güneşte kurutulmuş yoncadır. Yonca protein (%18) ve lif açısından yüksek olmasına rağmen, köpek mamasında kullanıldığını görmek nadirdir. Bu saman ailesi bileşeni, daha çok at yemleriyle ilişkilendirilir.

Diğer bileşen kurutulmuş havuç, A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Diğer bileşen ıspanaktır. Fevkalade vitamin ve mineral içeriği nedeniyle ıspanak oldukça yüksek bir besin değeri sergiler…

Diğer bileşen yaban mersini. Yaban mersini iyi bir vitamin, mineral ve diyet lifi kaynağıdır.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Zerdeçal, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

Bu üründe taurin de kullanılmaktadır. Taurin, kalp kasının sağlıklı işlevi ile ilişkili önemli bir amino asittir.

Köpeklerde taurin tipik olarak gerekli görülmese de, bazı köpeklerin bu kritik besin maddesinde eksik olduğu gösterilmiştir.

Taurin eksikliği, tahılsız diyet tüketen evcil hayvanlarda daha yaygın göründüğünden, bu tarifte bulunmasını olumlu bir katkı olarak görüyoruz.

Ve sonuç olarak?

Farmina N&D Pumpkin Tavuklu Yavru Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

ND Pumpkin Mini Küçük Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması Nasıl?

Farmina N&D Pumpkin Tavuklu Yavru Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %35’lik bir kuru madde protein okuması, %20’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %20’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

N&D, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %17 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %32’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %38’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, N&D ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Farmina ND Köpek Mamasının Ayrıntılı Marka İncelemesi İçin Tıklayın…

ND Pumpkin Mini Küçük Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Farmina N&D Pumpkin Tavuklu Yavru Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer Farmina N&D Köpek Maması İncelemeleri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here