Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1006

Brit Care Hipoalerjenik Büyük Irk Yavru Köpek Maması

Değerlendirme

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
14%
Yağ
32%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kuzu eti unu (% 38), Pirinç (% 38), Tavuk yağı (tokoferollerle korunmuş), Kurutulmuş elma, somon yağı (% 2), Doğal aromalar, Bira mayası, Hidrolize kabuklu kabuklar (bir glukozamin kaynağı, 260 mg / kg), Kıkırdak özü (bir kondroitin kaynağı, 160 mg / kg), Mannanoligosakkaritler (150 mg / kg), Otlar ve meyveler (biberiye, karanfil, narenciye, kurkuma, 150 mg / kg), Fruktooligosakkaritler (100 mg / kg), Yuka schidigera (100 mg / kg), İnülin (90 mg / kg), Süt devedikeni (75 mg / kg), A vitamini (E672) 20.000 IU, D3 vitamini (E671) 1.500 IU, E vitamini (α-tokoferol) (3a700) 500 mg, C vitamini (E300) 200 mg, Kolin klorür 600 mg, Biyotin 0.6 mg, Vitamin B1 1 mg, B2 vitamini 4 mg, Niasinamid (3a315) 12 mg, Kalsiyum panthothenate 10 mg, B6 vitamini (3a831) 1 mg, Folik asit (3a316) 0.5 mg, B12 vitamini 0.04 mg, çinko (E6) 80 mg, Demir (E1) 70 mg, Manganez (E5) 35 mg, İyot (E2) 0.65 mg, Bakır (E4) 15 mg, Selenyum (3b8.10) 0.25 mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %13 %7 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %14 %32
Temel Kalori Ağırlığı %34 %22 %44

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk bileşenimiz kurutulmuş kuzu eti unu. Taze kuzu etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen kuzu etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Bira mayasının protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu hala önemli miktarda et içeren kuru bir köpek mamasına benziyor.

Ve sonuç olarak?

Brit Care Adult Large Breed Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %21’lik bir kuru madde protein okuması, %10’luk bir yağ seviyesi ve yaklaşık %32’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Brit Care, grup olarak ortalama %27 protein içeriğine ve %19 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %32’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %37’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Brit Care ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Brit Care Adult Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here