Pro Plan Sensitive Digestion Yetişkin Köpek Maması İnceleme

0
1445

Pro Plan Medium Yetişkin Köpek Maması İnceleme

Değerlendirme

Pro Plan Sensitive Digestion Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

23%
Protein
15%
Yağ
29%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kuzu Eti, Mısır, Kurutulmuş kanatlı hayvan proteini, Mısır grizi, Mısır gluteni unu, Pirinç, Kurutulmuş pancar küspesi, Hayvansal yağ, Mineraller, Balık yağı, Ham Selüloz, NEM, DHA, Linoleik Asit, Fosfor, Vit A, Vit D3, Vit E, Vit C, Demir, Kalsiyum, Bakır, Mangan, Sodyum, Bentonit.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %20 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %23 %15 %29
Temel Kalori Ağırlığı %38 %28 %34

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Pro Plan Sensitive Digestion Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve Yeni Zelanda çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması Kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

İkinci etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar. Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Bu nedenle mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Bir diğer bileşen mısır glüteni unu. Gluten, mısır nişastalı karbonhidratının çoğunu ondan yıkadıktan sonra kalan kauçuksu kalıntıdır.

Mısır glüteni unu %60 protein içermesine rağmen, bu bileşenin etten daha düşük bir biyolojik değere sahip olması beklenir.

Ve bunun gibi daha az maliyetli bitki bazlı ürünler, etikette belirtilen toplam protein miktarını önemli ölçüde artırabilir – bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör.

Dördüncü temel birleşim maddesi olan kanatlı unu. Kanatlı unu bir et konservesi olarak kabul edilir ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Beşinci ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Balık yağı genellikle ringa balığı, ton balığı, hamsi ve uskumru gibi yağlı balıkların dokularından elde edilen, aynı zamanda fazla miktarda omega 3 yağ asidi, D vitamini ve DHA içeriğine sahip, özellikle köpeklerde deri ve tüy sağlığı için gıda takviyesi olarak kullanılabilen hayvansal bir yağdır.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

 

Pro Plan Sensitive Digestion Yetişkin Köpek Maması Nasıldır?

Sadece içeriğine bakılırsa Pro Plan Sensitive Digestion Yetişkin Köpek Maması ortalamanın üzerinde bir kuru ürün gibi görünüyor.

Gösterge paneli, %23’lük bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %29’luk tahmini karbonhidratları gösterir.

Grup olarak markanın ortalama protein içeriği %31 ve ortalama yağ seviyesi %19’dir. Birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %33’lük bir karbonhidrat içeriği önermektedir.

Ve yaklaşık %47 yağ-protein oranı.

Bu, Pro Plan ürün serisinin içerdiği…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve diğer kuru köpek mamalarına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Önemli miktarda et içeren kuru bir ürün profiline benziyor.

Sonuç olarak?

Keyifle tavsiye edilir…

Purina Pro Plan Köpek Maması Nasıl? (Ayrıntılı Purina Markası İncelemesi)

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here