N&D Natural & Delicous Kuzu Etli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İnceleme

0
1115

N&D Tahılsız Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması
Değerlendirme
 

ND Kuzu Etli Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

34%
Protein
18%
Yağ
20%
Karbonhidrat

İçindekiler: Taze kemiksiz kuzu eti (%26), Kurutulmuş kuzu eti (%25), Tatlı patates, kurutulmuş tam yumurta, Taze ringa balığı, Kurutulmuş ringa balığı, Tavuk yağı, Balık yağı(ringa balığı), Bitkisel bezelye lifi, Kurutulmuş havuç, Kurutulmuş yonca, İnulin, Fruktooligosakkaritler, Maya özü (mannan- oligosakkarit kaynağı), Kurutulmuş yaban mersini (%0.5), Kurutulmuş elma, Kurutulmuş nar, Kurutulmuş tatlı portakal, Kurutulmuş ıspanak, Fisilyum (%0.3), sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, Zerdeçal kökü(%0.2), Glukozamin, Kondroitin sülfat, A Vitamini 15000IU; D3 Vitamini 1500IU; E Vitamini 600mg; C Vitamini 150mg; Niasin 37.5mg; Pantotenik asit 15mg; B2 Vitamini 7.5mg; B6 Vitamini 6mg; B1 Vitamini 4.5mg; H Vitamini 0.38mg; Folik asit 0.45mg; B12 Vitamini 0.1mg; Kolin klorür 2500mg; Beta-karoten 1.5mg; Metiyonin hidroksilaz analoğunun çinko şelatı 910mg; Metiyonin hidroksilaz analoğunun manganez şelatı 380mg; Glisin hidratın demir şelatı 250mg; Metiyonin hidroksilaz analoğunun bakır şelatı 88mg; İnaktive edilmiş selenize maya 0.40mg; DL-metiyonin 4000mg; Taurin 1000mg; L-karnitin 300mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %30 %12 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %34 %18 %20
Temel Kalori Ağırlığı %48 %28 %24

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

ND Kuzu Etli Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve yerli çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması Kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

İkinci ana maddemiz kurutulmuş kuzu eti. Taze kuzu etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen kuzu etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Bir diğer bileşen tatlı patatesi listeler. Tatlı patatesler, bir köpek mamasında bulunan glütensiz bir kompleks, karbonhidrat kaynağıdır. Doğal olarak diyet lifi ve beta karoten bakımından zengindirler.

Diğer bileşenimiz, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Bir sonraki bileşen, nem içeren başka bir kaliteli ham madde olan ringa balığıdır. Ringa balığı, her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar ve omega 3 yağ asitlerinin yanı sıra doğal olarak yüksek protein içeren yağlı bir deniz balığıdır.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Diğer bileşen, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengin olan ringa yağıdır.

Bir diğer bileşen, bezelye kabuklarından elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan bezelye lifidir. Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Bir sonraki bileşen güneşte kurutulmuş yoncadır. Yonca protein (%18) ve lif açısından yüksek olmasına rağmen, köpek mamasında kullanıldığını görmek nadirdir. Bu saman ailesi bileşeni, daha çok at yemleriyle ilişkilendirilir.

Diğer bileşen yaban mersini. Yaban mersini iyi bir vitamin, mineral ve diyet lifi kaynağıdır.

Birçok kurutulmuş meyve içerikte yer almaktadır. Meyveler hem vitamin hemde doğal aroma depolarıdır. Köpeklerin sindirim ve bağışıklık sistemine oldukça yararlıdır.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Genel anlamda kısa bir değerlendirme yapacak olursak, ND tahılsız köpek maması içerik bakımından çeşitli bir kartelaya sahip.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

N&D Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Sadece içeriğine bakılırsa N&D Köpek Maması ortalamanın üzerinde bir kuru mamaya benziyor.

Gösterge paneli, %34’lik bir kuru madde protein okuması, %18’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %20’lik tahmini karbonhidratları gösterir.

Grup olarak markanın ortalama protein içeriği %32 ve ortalama yağ oranı %19’dur. Birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %29’luk bir karbonhidrat içeriği önermektedir.

Ve yaklaşık %40 yağ-protein oranı.

Bu, ND ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çeşitli baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile bu, bol miktarda et içeren bir mama tanesinin profiline benziyor.

Sonuç olarak?

ND tahıl içermeyen bir formül oluşturduğu, hayvan proteini ana kaynağı olarak kullandığı için 5 yıldız.

Hevesle tavsiye edilir.

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here