Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1053

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
15%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: tavuk yağı, pirinç, arpa, kuzu eti (kurutuldu ve ince öğütülmüş) protein soya izolatı, tavuk karaciğer hidrolizatı, somon balığı yağı, keten tohumu, şeker pancarı küspesi, kurutulmuş yumurta, dinamik mikronize klinoptilolit (% 1), früktooligosakarit (FOS ), kızılcık kurutulmuş, hodan yağı, hindiba özü, yeşil çay, kadife çiçeği kurutulmuş, üzüm çekirdeği özü.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %20 %10 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %15 %27
Temel Kalori Ağırlığı %78 %18 %4

 

Ana Unsurlar
Tahıl Oranı İçeriğindeki Et Miktarı Hassasiyet
Tahılsız, Glutensiz %24 Kuzu Eti Hipoalerjenik

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk bileşen birçok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Arpa gibi bazı tahıllar, “süper gıda” olarak tanımlanmaktadır. Arpa, hem çözünür hem de çözünmez lif açısından zengindir.

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve yerli çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

Bir diğer bileşenimiz tavuk karaciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Ve sonuç olarak?

Genel olarak özetleyecek olursak:

  • “Beyaz Köpekler”, beyaz tüylü köpeklere en iyi beslenme yanıtını verecek şekilde formüle edilmiştir.
  • Gözyaşı ve tükürük nedeniyle ortaya çıkan göz, ağız ve pati çevresindeki kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olan benzersiz formül.
  • Bu, yüksek kaliteli bileşimi ile benzersiz, teknolojik olarak yeni bir üründür. Ürün, köpeğin beyaz kürkünün korunmasına ve gelişmesine yardımcı olur ve saç çekirdeğini dahili olarak güçlendirir.
  • İskoçya’dan gelen en kaliteli kuzu – ana hayvansal protein kaynağı olarak.
  • Gluten içermeyen bileşenler içeren formül, sindirim sistemi bozukluklarını ve alerjik reaksiyonları önlemeye yardımcı olabilir.

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Natures Protection Adult Balıklı Tahılsız Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’lık bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Natures Protection, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %18 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %25’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %38’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Natures Protection ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Natures Protection Adult Balıklı Tahılsız Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Tane Boyu

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Beslenme Klavuzu

Yiyecekleri kuru olarak servis edin. Köpeğinizi ilk kez Superior Care ile beslediğinizde, onu 3 günlük bir süre boyunca kademeli olarak köpeğinizin diyetine ekleyin.

Natures Protection Adult Kuzu Etli Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Besleme miktarları: tabloya bakınız.

Köpeğiniz yaşına ve mizacına bağlı olarak az ya da çok yiyebilir. Temiz, tatlı su her zaman mevcut olmalıdır.

Ürünler Hakkında Yorum ve Tecrübelerinizi Sitemizin Yorum Bölümünden Belirtebilirsiniz.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here