Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
973

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

24%
Protein
15%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kümes hayvanları eti %37 (kurutulmuş ve ince öğütülmüş), pirinç, arpa, kümes hayvanları yağı, kuzu eti (kurutulmuş ve ince öğütülmüş), tavuk ciğeri hidrolizatı, şeker pancarı dilimleri, soya proteini izolatı, karides unu, somon yağı, havuç çekirdeği, yumurta tozu, dinamik olarak mikronize klinoptilolit (%1), fruktooligosakkaritler (FOS), avize özü, kurutulmuş kızılcık, salatalık yağı, yeşil çay.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %20 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %24 %15 %27
Temel Kalori Ağırlığı %78 %18 %4

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu mamanın ilk bileşeni kurutulmuş kümes hayvanı proteinidir. Kümes hayvanları genel olarak kaliteli proteinlere sahiptirler. Ancak bu proteinlerin en iyileri hayvanların et kısmında bulunur.

Kümes hayvanları etleri hem lezzetli hemde sağlık deposudur. Bu mamada ki ibarede hayvanın hangi bölümü kullanılmış belirtilmediği için doğru bir analiz yapamıyoruz…

Ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Arpa gibi bazı tahıllar, “süper gıda” olarak tanımlanmaktadır. Arpa, hem çözünür hem de çözünmez lif açısından zengindir.

Diğer bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve yerli çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

Diğer bileşenimiz tavuk ciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Diğer bileşenimiz mamalara doğal orama ve lif sağlayan şeker pancarı. Köpeklerde genel rahatsızlık olabilen sindirim sorunu için birebir etkili maddedir.

Ayrıca köpeklerde hipertansiyonu önlemeye ve sinir hücrelerine direk etki yaptığından sakinleştirme özelliği de vardır.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Ve sonuç olarak?

  • Genel olarak özetleyecek olursak:
  • Özel bir RCE (Red Coat Enhancer) formülü ile yapılmış, kırmızı genetik kürk pigmentinin korunmasına ve vurgulanmasına yardımcı olabilir.
  • Salatalık ve sertifikalı somon yağı, yemi cildin elastikiyetini koruyan, dehidrasyon, kepek, kaşıntıdan koruyan ve tüylere parlaklık veren Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri ile tamamlar.
  • Doğal antioksidanlar – E vitamini ve biberiye özü – hücreleri serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olabilir.
  • En kaliteli kümes hayvanları ana protein kaynağıdır.
  • Buğday içermeyen formül – buğday glütenine karşı alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırır.

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %24’lük bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Natures Protection, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %18 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %25’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %38’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Natures Protection ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması İçeriği

Natures Protection Adult Balıklı Tahılsız Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Tane Boyu

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Natures Protection Adult Kümes Hayvanlı Kırmızı Tüylü Yetişkin Köpek Maması Beslenme Klavuzu

Yiyecekleri kuru olarak servis edin. Köpeğinizi ilk kez Superior Care ile beslediğinizde, onu 3 günlük bir süre boyunca kademeli olarak köpeğinizin diyetine ekleyin.

Besleme miktarları: tabloya bakınız.

Köpeğiniz yaşına ve mizacına bağlı olarak az ya da çok yiyebilir. Temiz, tatlı su her zaman mevcut olmalıdır.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here