Brit Sensitive Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
935

Brit Premium Kuzu Etli Tahıllı Köpek Maması

Değerlendirme

Brit Sensitive Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

26%
Protein
13%
Yağ
31%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kuzu % 35 (susuz% 20, kemiksiz% 15) Pirinç, Tavuk yağı (karışık tokoferollerle korunmuş) Pirinç kepeği Elma kurutulmuş Somon yağı (% 2) Hidrolize tavuk karaciğeri Bira mayası Kollajen Kabuklu kabuklar ( bir glukozamin kaynağı, 210 mg / kg) Kıkırdak (bir kondroitin kaynağı (150 mg / kg) Otlar ve meyveler (karanfil, narenciye, biberiye, curcuma, 120 mg / kg) Mannan-oligosakkaritler (120 mg / kg ) Frukto-oligosakkaritler (90 mg / kg) Mojave avize (90 mg / kg) Papatya kurutulmuş (80 mg / kg) Yeşil dudaklı midye (bir glikozaminoglikan kaynağı, 50 mg / kg) Kurutulmuş yaban mersini (50 mg / kg), A vitamini (3a672a) 15000 IU D3 vitamini (E671) 1000 IU E vitamini (α-tokoferol) (3a700) 400 mg, biyotin (3a880) 0.5 mg Kolin klorür (3a890) 500 mg Çinko amino çelat asitler hidrat (3b606) 70 mg Amino asitler hidrat (E1) 60 mg demir içeren şelat Amino asitler hidrat (E5) 30 mg manganez şelat Potasyum iyodür (3b201) 0.5 mg Amino asitler hidrat kuprik şelat (E4) 12 mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %17 %9 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %26 %13 %31
Temel Kalori Ağırlığı %43 %25 %32

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Sensitive Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu kuru mamada en etken madde olan ilk bileşenimiz tabiki kuzu etidir. Kuzu eti, yüksek kalitedeki kırmızı et güçlü bir protein kaynağıdır ve yerli çiftliklerinden temin edilmektedir.

Bu kuzu etli köpek maması kanser oluşumunu önleyen esansiyel yağ asitleri ve linoleik asitlerce zengindir, yağsız kas kütlesini destekler.

Özellikle bu tarif suyu alınmış kuzu eti içerir. Susuz et, et konsantresi olarak kabul edilir ve taze kümes hayvanları ve balıktan dört kat daha fazla protein içerir.

Ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Bir diğer bileşenimiz tavuk karaciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Ve sonuç olarak?

Brit Sensitive Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Brit Sensitive Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Brit Sensitive Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %26’lık bir kuru madde protein okuması, %13’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %24’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Brit, grup olarak ortalama %28 protein içeriğine ve %21 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %25’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %37’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Brit ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Brit Sensitive Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Bravery Salmon Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here