Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1138

Brit Care Mini Sensitive Küçük Irk Köpek Maması

Değerlendirme

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

27%
Protein
12%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: Geyik (%40) Keten Tohumu (%3) Somon Yağı (%3) Sarı Bezelye Tavuk Yağı (Tokoferollerle Korunmus) Nohut Karabuğday Kurutulmus Elma Bira Mayası Alg (%0,5 Ascophyllumnodosum) Hidrolize Deniz Kabuklusu (Glukozamin Kaynağı 260 Mg/kg) Yaban Mersini (230 Mg/kg) Polifenol Kaynağı 70Mg/kg & Flavonoidler 30Mg/kg) Kıkırdak Özü (Kondroitin Kaynagı 160 Mg/kg) Mannanoligosakkaritler (150 Mg/kg) Şifalı Otlar Ve Meyveler Turunçgil Karanfil Zerdeçal (150Mg/kg) Frukto-Oligosakkaritler (100 Mg/kg) Yucca Schidigera (100Mg/kg) İnulin (90Mg/kg) Devedikeni (75Mg/kg) Yalancı İğde (75 Mg/kg) Alman Papatyası (30 Mg/kg) Karanfil (30Mg/kg) Adaçayı (25Mg/kg), Vitamin A 20,000 IU/kg Vitamin D3 1500 IU/kg Vitamin E 500 mg/kg Vitamin B1 1,00 mg/kg Vitamin B2 4,00 mg/kg Vitamin B6 1,00 mg/kg Vitamin C 300 mg/kg Kolin klorür 700 mg/kg Taurin 200 mg/kg Biotin 3,00 mg/kg Niasinamid 12 mg/kg Kalsiyum pantotenat 10 mg/kg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %17 %8 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %27 %12 %27
Temel Kalori Ağırlığı %39 %27 %34

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

İlk ve ana bileşen olarak karşımıza geyik eti çıkıyor. Geyikler yaban hayatında doğal beslendiklerinden kaliteli protein ve lezzetli et içeriğine sahiptir. Yağ bakımından az yağlı olması az miktar et içinde protein dağılımın daha çok yükselmesine neden olur.

Kırmızı etler arasında yer alan geyik eti protein oranı yüksek bir ettir. Düşük doymuş yağ içerir ve bol miktarda demir, B12, B6, niasin içermektedir. Geyik eti, dana etinden daha az yağ içermesi sebebiyle kilo problemi olan köpekler için uygun bir et içeriği olabilir.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Bir diğer bileşenimiz nohut. Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Diğer bileşen yaban mersini. Yaban mersini iyi bir vitamin, mineral ve diyet lifi kaynağıdır.

Zerdeçal, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

Bu üründe taurin de kullanılmaktadır. Taurin, kalp kasının sağlıklı işlevi ile ilişkili önemli bir amino asittir.

Köpeklerde taurin tipik olarak gerekli görülmese de, bazı köpeklerin bu kritik besin maddesinde eksik olduğu gösterilmiştir.

Taurin eksikliği, tahılsız diyet tüketen evcil hayvanlarda daha yaygın göründüğünden, bu tarifte bulunmasını olumlu bir katkı olarak görüyoruz.

Ve sonuç olarak?

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %27’lik bir kuru madde protein okuması, %12’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Brit Care, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %17 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %32’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %38’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Brit Care ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Brit Care Sensitive Mini Hassas Mideli Köpek Maması, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here