Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması İncelemesi

7
1456

Brit Care Junior Large Breed Yavru Köpek Maması İnceleme

Değerlendirme

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

28%
Protein
14%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kuzu eti unu (% 42), Pirinç (% 36), Tavuk yağı (tokoferollerle korunmuş), Kurutulmuş elma, Somon yağı (% 3), Doğal aromalar, bira mayası, Hidrolize kabuklu kabuklar (bir glukozamin kaynağı, 320 mg / kg), Kıkırdak özü (bir kondroitin kaynağı, 190 mg / kg), Mannanoligosakkaritler (180 mg / kg), Otlar ve meyveler (biberiye, karanfil, narenciye, kurkuma, 180 mg / kg), Fruktooligosakkaritler (120 mg / kg), Yuka schidigera (120 mg / kg), inülin (110 mg / kg), Süt devedikeni (90 mg / kg).

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %23 %12 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %28 %14 %27
Temel Kalori Ağırlığı %39 %27 %34

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması İçerik İncelemesi

Diğer bir bileşenimiz kurutulmuş kuzu eti unu. Taze kuzu etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen kuzu etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Ayrıca somon yağı kullanımına da dikkat ediyoruz. Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Tartışmalı bir madde olabilecek bira mayasını buluyoruz.

Bira yapım sürecinin bir yan ürünü olmasına rağmen, bu bileşen mineraller ve diğer sağlıklı besinler açısından zengindir.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Burada daha dikkate değer olan şey, bira mayasının yaklaşık %48 protein içermesidir ki bu, bu köpek mamasının gerçek et içeriğini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Ve sonuç olarak?

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması Nasıl?

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %28’lik bir kuru madde protein okuması, %14’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Brit Care, grup olarak ortalama %28 protein içeriğine ve %19 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %33’lük bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %45’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Brit Care ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Brit Care Junior Large Breed Büyük Irk Yavru Köpek Maması Derecelendirmemiz

LaVital Maxi Salmon Puppy Büyük Irk Yavru Köpek Maması, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

7 YORUMLAR

  1. 11 aylık cane corso sahibiyim yavruluğu boyunca bu mamayı kullandık türkücü isimli mamayı denemek istedim beğenmedi aşamalı geçmeme rağmen dışkı problemi oldu tekrar buna döndük tavsiye ederim

  2. 11 aylık golden retriever köpeğim için aldım taneleri biraz büyük yetişkinlik öncesi son yavru mamaları. alerjik problemlerimiz vardı brit in hipoalerjenik mamalarını kullanmayi seviyoruz çünkü kaşıntı lari bile gözle görülür biçimde azaldı çok iştahlı yiyor diyemeyeceğim acıktıkça normal olarak yiyor

  3. 5 aylık +20 kilo üzeri cane corso yavrusu için kullandığım bu zamana kadarki 3. ve en güzel mama. Hem iştahla yiyor hem dışkısı son derece sağlıklı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here