Bozita Naturals Tavuklu Yaş Yavru Köpek Konservesi İncelemesi

0
696

Değerlendirme

Bozita Naturals Tavuklu Yaş Yavru Köpek Konservesi

Yaş Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

7%
Protein
10%
Yağ
77%
Nem

İçindekiler: Tavuk (%5.5), Domuz eti aroması, özel işlem görmüş yulaf, Mineraller, Kuru pancar posası, Maya.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Nem
Garanti Analiz %3 %4
Kuru Madde Analizi %7 %10 %77
Temel Kalori Ağırlığı %39 %27 %34

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Bozita Naturals Tavuklu Yaş Yavru Köpek Konservesi İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur . Tavuk, “tavuğun parçalarından veya bütün karkaslarından elde edilen… et ve derinin temiz birleşimi” olarak kabul edilir.

Tavuk, bir köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu on temel amino asit açısından doğal olarak zengindir.

Diğer bileşenimiz domuz eti olarak karşımıza çıkıyor. Domuz etinin zayıf bünyeli köpek üzerinde olumsuz etkileri olduğu belirtilmektedir. Özellikle çok fazla yağlı eti olması köpeklerin diyetleri açısından uygun olmadığına da işaret edilir.

Ayrıca işlemden geçmemiş domuz etlerinden, domuzlarda bulunan birçok hastalığın köpeklere kolaylıkla aktarıldığı görülmüştür. Özellikle sahte kuduz hastalığı en bilinen örneğidir.

Ancak belirli işlemlerden geçmiş domuz etinin bu gibi hastalıklara neden olmayacağı gibi kilo alma problemi yaşayan köpekler içinde domuz eti tavsiye edilmektedir.

Yulaf, sağlıklı bir beslenmenin ve yaşam tarzının bir parçası olarak tüketildiğinde köpeklerde kalp sağlığına faydaları ile bilinir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

Pancar posası lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar posası, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar posasını ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar posasının çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

Ek olarak, hücre duvarının maya organizmasından uzaklaştırılmasıyla yapılan geniş bir ürün grubunun ortak adı olan maya özü buluyoruz.

Bu bileşenlerin önemli bir kısmı özel besin takviyeleri olarak eklenirken, diğerleri lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

Bununla birlikte, maya ekstraktılarının az bir kısmında bulunan glutamik asit (ve kimyasal kuzeni monosodyum glutamat veya MSG) tartışmalı olabilir.

Bunun nedeni, Gıda ve İlaç Dairesi’nin bu gıda katkı maddelerini onlarca yıl önce 1 güvenli olarak belirlemesine rağmen, kurum olumsuz etkilerle ilgili raporlar almaya devam ediyor.

Bu nedenle, kötü niyetli kişiler hala maya özütü ve diğer glutamik asit türevlerinin kullanımına karşı çıkıyor ve Alzheimer’dan (insanlarda) obeziteye kadar her şey için onları suçluyor.

Her halükarda, etiket herhangi bir tarife dahil olan gerçek maya özü türü hakkında çok az bilgi verdiğinden, bu bileşenin kalitesini değerlendirmemiz imkansız.

Hayranlar, mayanın pireleri uzaklaştırdığına ve bağışıklık sistemini desteklediğine inanıyor.

Eleştirmenler, maya bileşenlerinin alerjilerle bağlantılı olabileceğini savunuyor.

Bu doğru olabilir, ancak (tüm alerjiler gibi) yalnızca köpeğinizin mayanın kendisine alerjisi varsa. Ek olarak, vokal azınlık mayanın şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden durumu geliştirme riskini artırabileceği konusunda ısrar ediyor.

Ancak bu, bilimsel olarak doğrulayamadığımız bir iddiadır. Her durumda, köpeğinizin özellikle alerjisi olmadığı sürece, maya yine de besleyici bir katkı maddesi olarak kabul edilebilir.

Bozita Naturals Tavuklu Yavru Köpek Konservesi, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran yaş bir köpek konservesidir.

Hevesle tavsiye edilir.

Bozita Naturals Tavuklu Yaş Yavru Köpek Konservesi Nasıl?

Bozita Naturals Tavuklu Yavru Köpek Konservesi, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %7’lik bir kuru madde protein okuması, %10’luk bir yağ seviyesi ve yaklaşık %77’lik bir tahmini nem içerdiğini gösteriyor.

Bozita, grup olarak ortalama %18 protein içeriğine ve %11 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %65’lik bir nem içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %40’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Bozita ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Bozita Naturals Tavuklu Yaş Yavru Köpek Konservesi Derecelendirmemiz

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here