Acana Senior Yaşlı Köpek Maması İncelemesi

0
1135

Acana Senior Tavuk ve Balıklı Yaşlı Köpek Maması

Değerlendirme

Acana Senior Yaşlı Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

33%
Protein
14%
Yağ
30%
Karbonhidrat

İçindekiler: Taze tavuk eti (% 16), Tavuk unu (% 15), Hindi yemeği (% 14), Kırmızı mercimek, Bütün yeşil bezelye, Taze tavuk sakatatı (karaciğer, kalp, böbrek) (% 4), Ringa balığı unu (% 4), Bezelye lifi, taze yumurta (% 4), Taze bütün pisi balığı (% 4), Ringa yağı (% 2), Güneşte kurutulmuş yonca (% 2), Tarla fasulyesi (% 2), Yeşil mercimek, Bütün sarı bezelye, Tavuk yağ (% 1), Tavuk kıkırdağı (% 1), Kurutulmuş kahverengi yosun, Taze bütün kabak, Taze bütün balkabağı, Taze bütün yaban havucu, Taze lahana, Taze ıspanak, Taze hardal yeşillikleri, Taze şalgam yeşillikleri, Taze bütün havuçlar, Taze elma, Taze armut, Dondurularak kurutulmuş tavuk karaciğeri, Dondurularak kurutulmuş hindi ciğeri, Taze bütün kızılcık, Taze bütün yaban mersini, Hindiba kökü, Zerdeçal, Süt deve dikeni, Dul avrat otu kökü, Lavanta Hatmi kökü, Kuşburnu, Vitamin D: 500IU, Vitamin E: 50IU, çinko proteinat: 160mg, amino asit hidratın bakır şelatı: 11mg, A Vitamini: 15000 IU, D3 Vitamini :2000 IU, E1 (Demir): 40 mg, E2 (İodin):3 mg, E4 (Bakır):13 mg, E5 (Manganez):14 mg, E6 (Çinko): 150 mg, E8 (Selenyum):0.3 mg, taurin: 500mg.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %27 %12 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %33 %14 %30
Temel Kalori Ağırlığı %45 %25 %30

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Acana Senior Yaşlı Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Bir diğer bileşen tavuk sakatatları. İç organlar oldukça fazla protein ve vitamin taşırlar. Özellikle tavuk ciğeri, lezzetli tadı dışında günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Bir sonraki bileşen, nem içeren başka bir kaliteli ham madde olan ringa balığıdır. Ringa balığı, her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar ve omega 3 yağ asitlerinin yanı sıra doğal olarak yüksek protein içeren yağlı bir deniz balığıdır.

Diğer bir bileşen, bezelye kabuklarından elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan bezelye lifidir. Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Diğer bileşen kabuksuz yumurtalardan yapılan bütün bütün yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Bir diğer bileşen değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengin olan ringa yağıdır.

Bir sonraki bileşen güneşte kurutulmuş yoncadır. Yonca protein (%18) ve lif açısından yüksek olmasına rağmen, köpek mamasında kullanıldığını görmek nadirdir. Bu saman ailesi bileşeni, daha çok at yemleriyle ilişkilendirilir.

Bir diğer bileşen ise kahverengi su yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Bir sonraki bileşen balkabağıdır. Kabak, kompleks karbonhidratlar, beta-karoten ve diyet lifi bakımından yüksek besleyici bir katkıdır .

Diğer bir bileşen ise yaban havucudur. A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Diğer bileşen ıspanaktır. Fevkalade vitamin ve mineral içeriği nedeniyle ıspanak oldukça yüksek bir besin değeri sergiler…

Diğer bileşen yaban mersini. Yaban mersini iyi bir vitamin, mineral ve diyet lifi kaynağıdır.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Zerdeçal kökü, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor .

Sonuç olarak?

Acana Senior Yaşlı Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Acana Senior Yaşlı Köpek Maması Nasıl?

Acana Senior, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %33’lük bir kuru madde protein okuması, %14’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %30’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Acana, grup olarak ortalama %35 protein içeriğine ve %20 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %35’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %47’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Acana ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamaya yakın protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Acana Senior Yaşlı Köpek Maması Derecelendirmemiz

Acana Senior, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here