Acana Classics Prairie Poultry Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

11
1769

Acana Classics Prairie Tahılsız Köpek Maması

Değerlendirme

Acana Classics Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

29%
Protein
17%
Yağ
19%
Karbonhidrat

İçindekiler: Tavuk eti (% 25,00) Çekilmiş yulaf (% 23,00) Taze tavuk eti (% 5,00) Taze tavuk sakatatları (ciğer, yürek, böbrek % 5,00) Taze hindi eti ( % 4,00) taze bütün yumurta (% 4,00) Tavuk yağı (% 4,00) ringa balığı yağı (% 3,00) Dondurularak kurutulmuş tavuk ciğeri (% 0,10) Bu besinlerin dışında sindirime yardım amaçlı azar miktarda bu içerikler de bulunmaktadır: Bütün garbanzo nohutu, bütün sarı bezelye, bütün yulaf, güneşte kurutulmuş yonca, mercimek lifi, kurutulmuş esmer su yosunu, taze kabak, taze bal kabağı, taze yaban havucu, taze yeşil kıvırcık lahana, taze ıspanak, taze havuç, taze kırmızı lezzetli elma, taze barlett armudu, taze kızılcık, taze yaban mersini, radika kökü, dul avrat otu, devedikeni, zerdeçal kökü, lavanta, hatmi kökü, kuşburnu. Bütün kırmızı mercimek, bütün yeşil bezelye, bütün yeşil mercimek mevcuttur.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %29 %13 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %29 %17 %19
Temel Kalori Ağırlığı %44 %24 %32

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Acana Classics Tahılsız Yetişkin Köpek Maması İçerik İnceleme

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

İkinci bileşen ise çekilmiş yulaftır. Yulaf sindirim sistemine olan katkısıyla bilinir. Sindirim hassasiyeti olan köpeklerin mamalarında bulunması gerekli bir tahıldır.

Bir diğer bileşen tavuk sakatatları. İç organlar oldukça fazla protein ve vitamin taşırlar. Özellikle tavuk ciğeri, lezzetli tadı dışında günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Diğer bileşen kabuksuz yumurtalardan yapılan bütün bütün yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Bir diğer bileşen değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengin olan ringa yağıdır.

Bir sonraki bileşen güneşte kurutulmuş yoncadır. Yonca protein (%18) ve lif açısından yüksek olmasına rağmen, köpek mamasında kullanıldığını görmek nadirdir. Bu saman ailesi bileşeni, daha çok at yemleriyle ilişkilendirilir.

Ek olarak, bu tarif mercimeklerden elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan mercimek lifi içerir.

Baklagiller yaklaşık %25 protein içerir ve bu köpek mamasının et içeriğini değerlendirirken de dikkate alınması gereken bir faktördür.

Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Bir diğer bileşen ise su yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Bir sonraki bileşen balkabağıdır. Kabak, kompleks karbonhidratlar, beta-karoten ve diyet lifi bakımından yüksek besleyici bir katkıdır.

Diğer bir bileşen ise yaban havucudur. A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Önemli diğer bir bileşen ıspanaktır. Fevkalade vitamin ve mineral içeriği nedeniyle ıspanak oldukça yüksek bir besin değeri sergiler…

Zerdeçal, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor…

Sonuç olarak?

Acana Classics Tahılsız, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Acana Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Acana Köpek Maması sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %29’luk bir kuru madde protein okuması, %17’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %19’luk bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Acana, grup olarak ortalama %34 protein içeriğine ve %18 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %40’lık bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %54’lük bir yağ-protein oranı.

Bu, Acana ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

Ayrıntılı Acana Köpek Maması İncelemesi

Acana Classics Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Acana Classics Tahılsız Yetişkin, tahıl içermeyen bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak kuru köpek maması adında et yemekleri böylece marka kazanç, hayvansal protein hakim kaynağı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Bununla birlikte, şirketin tarifine bu kadar çok bitki bazlı protein eklemeyi seçmesinin talihsiz bir durum olduğunu da belirtmek isteriz.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

11 YORUMLAR

  1. Köpeğime bu mamayı beslemeye başladığım için çok mutluyum. Kuru, kaşıntılı deriden muzdarip ve kuyruğu da dahil olmak üzere sırtında kelleşmeye başlayan bir Newfoundland’ım var. Onu her zaman tahılsız mama taneleriyle besledim ve her zaman kaliteli mamayla beslemeye çalıştım. Onu ORIJEN ACANA ile beslemeye başladım ve 2 ay sonra derisi temizlendi ve tüyleri yeniden çıkmaya başladı. Şimdi yaklaşık 5 ay oldu ve tamamen kalın ve parlak bir paltoya geri döndü. Bunun her köpeğin sorununa çare olduğunu söyleyemem ama benim içindi ve keşke daha ucuz olsa da ona sadece ACANA ya da belki başka bir ORIJEN ürünüyle besleyeceğim.

  2. Alman Çoban köpeğimi 7 yıl Royal Canin’de geçirdim. O kadar zaman boyunca onunla mutluydu ama son zamanlarda işi yapmıyordu. Onu buna geçirdikten sonra enerjisi büyük ölçüde artıyor ve yemek yemekten gerçekten hoşlanıyor. Onu ortak bir ekte al, bu yüzden bu açıdan ne gibi etkileri olabileceği konusunda yorum yapamam. Ceket, RC ile olduğu kadar parlak değil, ancak gözle görülür şekilde sağlıklı. Boğazını tıkayan bir köpeğiniz varsa, daha yassı bir mama olduğu için yemeyi yavaşlatan kaselerle kullanmanız gerekecektir.

  3. Köpeğim kesinlikle bu marka köpek mamasını çok seviyor. Şu anda piyasadaki en iyi köpek maması. Bana inanmıyorsanız, malzemelere bakın. Bu köpek mamasını kendin yapabilirsin. Bunu bildiğim başka markalarla söyleyemezsiniz.

    Köpeğim Bobby, yiyeceklere karşı aşırı duyarlıdır. Çok fazla tüy döker ve kanayacak kadar kaşınırdı. Bunların hepsi Acana marka köpek maması ile durdu. Ömrünün son 7 yılı boyunca bunu yiyor.

  4. Birkaç inceleme okudum ve bu marka sürekli olarak etraftaki en kaliteli köpek maması olarak derecelendirildi. Sadece fiyatı nedeniyle 5 yıldız veremem. Ancak, köpeklerim bu şeyleri sever. Kokmuş köpek osurukları en aza indirildi. Yükseltme yok. Kesinlikle ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. Satın almaya devam edeceğim.

  5. Köpeklerim bu köpek mamasını gerçekten çok seviyor. Tüylerinin çok daha az dökülmesinde büyük bir gelişme olduğunu fark ettim. Çok kaliteli ürün. Keşke daha ucuz olsaydı!

  6. Bir festivalde bunun birkaç örneğini aldım ve köpeğim onu ​​sevdi. Bu yüzden büyük boy aldım ve şimdi köpeğim bu konuda çok daha az hevesli (onu yemeye teşvik etmeliyim). Sonra ona bir numuneden biraz daha verdim ve tekrar sevdi. Malzemeleri beğendim ama bir daha alacağımı sanmıyorum.

  7. Pek çok tahılsız marka denedim – 10 lb’lik Pom’umun takıldığı tek marka bu! Sıkılmasın diye tatları birkaç günde bir değiştiriyoruz, ancak sağlıklı, kaliteli malzemeler, küçük topaklar, yeniden kapatılabilir torbalar, tahılsız özellikler birkaç yıldır sadakatimi kazandı. Ve Kalsiyum oksalat taşa eğilimli bir Köpek için uygundur, bu nedenle korkunç reçeteli markalara gerek yoktur.

  8. Yavrudan yaşlı köpeğe kadar her aşamada mükemmel köpek maması. Köpeğimi buna değiştirdim ve ceketi çok daha iyi ve daha az cilt tahrişi ve iltihabı var. Bir perakende mağazasından satın alınan herhangi bir şeye kıyasla büyük bir değer!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here