Orijen Small Breed Tavuklu Küçük Irk Köpek Maması İncelemesi

0
1116

Orijen Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Değerlendirme

Orijen Small Breed Tavuklu Küçük Irk Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

29%
Protein
27%
Yağ
15%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kemiği alınmış hindi, Kemiği alınmış tavuk, Bıldırcın, yumurta, Bütün mavi mezgit, Bütün Atlantik uskumru, Hindi ciğeri, Tavuk ciğeri, Hindi kalbi, Tavuk kalbi, Kurutulmuş hindi, Kurutulmuş tavuk, Kurutulmuş uskumru, Kurutulmuş tavuk karaciğeri, Kurutulmuş yumurta, Bütün kırmızı mercimek, Bütün barbunya, Bütün yeşil mercimek, Tavuk yağı, Bütün lacivert fasulye, Bütün nohut, Mercimek lifi, Bezelye nişastası, Doğal tavuk tadı, Pollock yağı, Hindi kıkırdağı, Tavuk kıkırdağı, Dondurularak kurutulmuş tavuk karaciğeri, Yeni Zelanda yeşil midye, Bütün kızılcık, Bütün kabak, Kara lahana, Havuç, Elma, Kurutulmuş yosun, Çinko proteinat, Tuz, Karışık tokoferoller (koruyucu), Tiamin mononitrat, Kalsiyum pantotenat, Bakır proteinat, Hindiba, Zerdeçal, Sarsaparilla, Althea kökü, Kuşburnu, Ardıç meyveleri, Sitrik asit (koruyucu), Biberiye özü, Kurutulmuş Lactobacillus acidophilus fermentasyon ürünü, Kurutulmuş Bifidobacterium animalis fermentasyon ürünü, Kurutulmuş Lactobacillus casei fermentasyon ürünü.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %21 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %29 %27 %15
Temel Kalori Ağırlığı %39 %41 %20

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Orijen Small Breed Tavuklu Küçük Irk Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk ve ana bileşenimiz hindi eti. Hindi eti, birçok evcil hayvan mamasında bulunan ve köpeklerinde çok sevdiği bir protein deposudur. Hindi eti çinko, magnezyum, potasyum, B6 Vitamini ve B12 Vitamini ile beraberinde kalorisi düşük bağışıklık sistemine fayda sağlayan Selenyum ve Triptofan bakımından oldukça yüksektir.

Bu köpek mamasındaki ikinci malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Diğer bileşen kabuksuz yumurtalardan yapılan bütün bütün yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Diğer bileşen uskumru, diğer bir kaliteli ham madde içeriğidir. Uskumru, doğal olarak protein ve ayrıca her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu temel bir yağ olan omega-3 yağ asitleri açısından zengin, yağlı bir tuzlu su balığıdır.

Diğer bileşenimiz tavuk ciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Diğer maddemiz kurutulmuş tavuk eti. Taze tavuk etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen tavuk etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Bir diğer bileşenimiz nohut. Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Sonraki 4 öge, besin açısından zengin bir dizi organ etini içeriyor…

  • Tavuk ciğeri
  • hindi karaciğeri
  • Tavuk kalbi
  • Hindi kalbi

Bunlar, adlandırılmış bir hayvandan elde edilen organ etleridir ve bu nedenle faydalı bileşenler olarak kabul edilir.

Kaliteli ürünler olmasına rağmen, çiğ organlar %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öğeler muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Ek olarak, bu tarif mercimeklerden elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan mercimek lifi içerir.

Baklagiller yaklaşık %25 protein içerir ve bu köpek mamasının et içeriğini değerlendirirken de dikkate alınması gereken bir faktördür.

Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Havuç, A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Bir diğer bileşen ise kurutulmuş deniz yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Zerdeçal kökü, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor.

Ve sonuç olarak?

Orijen Small Breed Küçük Irk Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Orijen Small Breed Tavuklu Küçük Irk Köpek Maması Nasıl?

Orijen Small Breed Küçük Irk Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %29’luk bir kuru madde protein okuması, %27’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %15’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Orijen, grup olarak ortalama %33 protein içeriğine ve %25 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %25’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %50’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Orijen ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Orijen Small Breed Tavuklu Küçük Irk Köpek Maması Derecelendirmemiz

Orijen Small Breed Küçük Irk Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here