Orijen Original Tahılsız Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1362

Orijen Original Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Orijen Original Tahılsız Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

38%
Protein
18%
Yağ
24%
Karbonhidrat

İçindekiler: Taze tavuk eti (13%), Taze hindi eti (7%), Taze tüm yumurta (7%), Taze tavuk ciğeri (6%), Taze bütün ringa balığı (6%), Taze bütün pisi balığı (5%), Taze hindi ciğeri (5%), Taze tavuk boynu (4%), Taze tavuk kalbi (4%), Taze hindi kalbi (4%), Tavuk (suyu alınmış, 4%), Hindi (suyu alınmış, 4%), Taze uskumru (suyu alınmış, 4%), Bütün sardalya (suyu alınmış, 4%), Bütün ringa balığı (suyu alınmış, 4%), Bütün kırmızı mercimek, Bütün yeşil mercimek, Bütün yeşil bezelye, Mercimek lifi, Bütün nohut, Bütün sarı bezelye, Bütün pinto fasulyeleri, Bütün etiyopya fasulyeleri, Ringa balığı yağı (1%), Tavuk yağı (1%), Tavuk kıkırdağı (1%), Tavuk ciğeri (dondurularak kurutulmuş), Hindi ciğeri (dondurularak kurutulmuş), Taze bütün kabak, Taze bütün balkabağı, Taze yeşil kabak, Taze yabani havuç, Taze havuç, Taze bütün kırmızı lezzetli elma, Taze bütün bartlett armudu, Taze kara lahana, Taze ıspanak, Taze ıspanak, Taze şalgam yaprakları, Esmer su yosunu, Bütün kızılcık, Bütün yaban mersini, Bütün saskatoon meyveleri, Hindiba kökü, Zerdeçal kökü, Boğa dikeni, Dulavratotu kökü, Lavanta, Hatmi otu kökü, Kuşburnu.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %24 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %38 %18 %24
Temel Kalori Ağırlığı %47 %27 %26

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Orijen Original Tahılsız Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

İlk ve ana bileşenimiz hindi eti. Hindi eti, birçok evcil hayvan mamasında bulunan ve köpeklerinde çok sevdiği bir protein deposudur. Hindi eti çinko, magnezyum, potasyum, B6 Vitamini ve B12 Vitamini ile beraberinde kalorisi düşük bağışıklık sistemine fayda sağlayan Selenyum ve Triptofan bakımından oldukça yüksektir.

Diğer bileşen kabuksuz yumurtalardan yapılan bütün bütün yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Diğer bileşenimiz tavuk ciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Bir sonraki bileşen, nem içeren başka bir kaliteli ham madde olan ringa balığıdır. Ringa balığı, her köpeğin yaşamı sürdürmek için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar ve omega 3 yağ asitlerinin yanı sıra doğal olarak yüksek protein içeren yağlı bir deniz balığıdır.

Bir diğer bileşen tavuk sakatatları. İç organlar oldukça fazla protein ve vitamin taşırlar. Özellikle tavuk ciğeri, lezzetli tadı dışında günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Daha sonra, bu tarif suyu alınmış tavuk, hindi ve uskumru içerir. Susuz et, et konsantresi olarak kabul edilir ve taze kümes hayvanları ve balıktan dört kat daha fazla protein içerir.

Artı (et yemeklerinin aksine) suyu alınmış et, işleme sırasında asla yüksek sıcaklıklara maruz kalmaz, bu nedenle etin doğal besinlerini daha fazla korur.

Baklagiller yaklaşık %25 protein içerir ve bu köpek mamasının et içeriğini değerlendirirken de dikkate alınması gereken bir faktördür.

Lifin olağan faydalarının yanı sıra, bu tarımsal yan ürün, bir köpeğe başka hiçbir besin değeri sağlamaz.

Bir diğer bileşenimiz nohut. Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Ek olarak, bu tarif mercimeklerden elde edilen hem çözünür hem de çözünmeyen diyet lifinin bir karışımı olan mercimek lifi içerir.

Bir diğer bileşen değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengin olan ringa yağıdır.

Bir sonraki bileşen bir çok mamada olduğu gibi tavuk yağı eklentisidir. Bu ürün çorbanın üzerinden sıvı yağı almak gibi tavuğun işlenmesiyle ortaya çıkar.

Tavuk yağı, köpeklerin yaşamı için gereken omega 6 yağ asidi olan linoleik asit bakımından yüksektir. Kulağa pek hoş gelmese de aslında tavuk yağı yararlı ve kaliteli bir malzemedir.

Diğer bileşenimiz tavuk ciğeri. Lezzetli tadı dışında karaciğer, günlük ihtiyaçların bir parçası olarak köpeklerin ihtiyaç duyduğu doğal bir vitamin ve eser element kaynağıdır. Özellikle B12 vitamini ve folik asit açısından oldukça zengindir.

Bir sonraki bileşen balkabağıdır. A vitamini, beta-keroten, potasyum ve demir yönünden zengin olan balkabağı, lifli yapısıyla sindirimi kolaylaştırır. Kilolu dostlarımızın diyetinde önem taşır. Üriner sistemin en büyük destekçisidir.

Havuç, A vitamini ve beta karoten açısından en zengin besin kaynağıdır. İçerdiği lifler ile sindirim sistemini destekler. Demir, bakır, folik asit, vitamin ve magnezyum içeren havuç dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Diğer bileşen ıspanaktır. Fevkalade vitamin ve mineral içeriği nedeniyle ıspanak oldukça yüksek bir besin değeri sergiler…

Bir diğer bileşen ise deniz yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Diğer bileşen yaban mersini. Yaban mersini iyi bir vitamin, mineral ve diyet lifi kaynağıdır.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Zerdeçal kökü, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, antioksidan olduğu için vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz hastalıklarına karşı da koruma sağlar.

 

Ve sonuç olarak?

Orijen Original Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Orijen Original Tahılsız Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Orijen Original Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %38’lık bir kuru madde protein okuması, %18’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %24’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Orijen, grup olarak ortalama %35 protein içeriğine ve %23 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %33’lük bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %37’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Orijen ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Orijen Original Tahılsız Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Orijen Original Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here