Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
1108

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Değerlendirme

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

25%
Protein
13%
Yağ
27%
Karbonhidrat

İçindekiler: kanatlı eti %37 (kurutulmuş ve ince öğütülmüş), pirinç, mısır, kümes hayvanları yağı, şeker pancarı dilimleri, keten tohumu, dinamik olarak mikronize klinoptilolit (%1), balık unu, yumurta tozu, hindiba özü, glukozamin (500 mg), yucca özü, kondroitin sülfat (200 mg/kg).

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %24 %11 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %25 %13 %27
Temel Kalori Ağırlığı %78 %18 %4

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk temel birleşim maddesi olan kurutulmuş kanatlı proteini. Kanatlı unu bir et konsantresi olarak kabul edilir ve taze tavuktan yaklaşık %300 daha fazla protein sağlar.

Ağırlıklı olan ve etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur. Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Bu köpek mamasına etken madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar. Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Bu nedenle yinede mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Diğer bileşenimiz mamalara doğal orama ve lif sağlayan şeker pancarı. Köpeklerde genel rahatsızlık olabilen sindirim sorunu için birebir etkili maddedir.

Ayrıca köpeklerde hipertansiyonu önlemeye ve sinir hücrelerine direk etki yaptığından sakinleştirme özelliği de vardır.

Bir diğer ek madde olan keten tohumu sağlıklı omega 3 asitlerinin en iyi bitki kaynağından biridir. Keten tohumu, önce yemek haline getirilip mamaya eklenirse ayrıca yüksek lif kaynağı olacaktır.

Bunlarla birlikte keten tohumu ayrıca %19 protein içerir. Bu nedenle köpek mamasının gerçek et protein oranını düşünürken keten tohumu varlığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Diğer bileşen, kabuksuz yumurtalardan yapılan kurutulmuş bir toz olan bütün kurutulmuş yumurtadır. Yumurtaların sindirimi kolaydır ve son derece yüksek biyolojik değere sahiptir.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Ve sonuç olarak?

  • Büyük ırklardan büyük köpekler için en kaliteli %100 eksiksiz ve dengeli mama.
  • En kaliteli kümes hayvanları ana protein kaynağıdır.
  • Eklemleri güçlendirmeye ve hareket kabiliyetini artırmaya yardımcı olan malzemelerle.
  • Mükemmel cilt durumunu sağlamak ve tüylere parlaklık kazandırmak için esansiyel yağ asitleri içerir.
  • Seçilmiş minerallerle ve kemiklerin sağlıklı ve güçlü olduğu miktarlarda.

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

(Google Translate İle Türkçeye Çevrilmiştir.)

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

BÜYÜK IRK YETİŞKİN KÖPEKLER İÇİN KOMPLE MAMA
(yetişkin köpek ağırlığı: 25 kg’dan fazla)

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %24’lük bir kuru madde protein okuması, %15’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %27’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Natures Protection, grup olarak ortalama %29 protein içeriğine ve %18 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %25’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %38’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Natures Protection ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.Büyük ırklardan büyük köpekler için en kaliteli %100 eksiksiz ve dengeli yem. En kaliteli kümes hayvanları ana protein kaynağıdır. Eklemleri güçlendirmeye ve hareket kabiliyetini artırmaya yardımcı olan malzemelerle. Mükemmel cilt durumunu sağlamak ve tüylere parlaklık kazandırmak için esansiyel yağ asitleri içerir. Seçilmiş minerallerle ve kemiklerin sağlıklı ve güçlü olduğu miktarlarda.

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Natures Protection Adult Balıklı Tahılsız Küçük Irk Beyaz Tüylü Yetişkin Köpek Maması Tane Boyu

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Beslenme Klavuzu

Yiyecekleri kuru olarak servis edin. Köpeğinizi ilk kez Superior Care ile beslediğinizde, onu 3 günlük bir süre boyunca kademeli olarak köpeğinizin diyetine ekleyin.

Natures Protection Maxi Adult Kümes Hayvanlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Besleme miktarları: tabloya bakınız.

Köpeğiniz yaşına ve mizacına bağlı olarak az ya da çok yiyebilir. Temiz, tatlı su her zaman mevcut olmalıdır.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here