Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması İncelemesi

0
773

Tru İnstinct High Meat Köpek Maması

Değerlendirme

True Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

39%
Protein
21%
Yağ
22%
Karbonhidrat

İçindekiler: Kavrulmuş Somon (% 30), Tavuk unu (% 29), Kuru bezelye, Ton balığı unu (% 7), Bezelye unu, Hayvansal yağ (% 5) (doğal tokoferollerle korunmuş), Patates, Protein hidrolizat (% 4), Kurutulmuş hindiba kökü, Nohut, Mineraller, Kurutulmuş elma, Kurutulmuş havuç, Kurutulmuş domates pirinci, Kurutulmuş brokoli, Kurutulmuş kırmızı meyveler, Kurutulmuş yosun, Kurutulmuş kabak, Kurutulmuş biberiye, A Vitamini: 30000 IU; D3 vitamini: 2000 IU; E vitamini: 410 mg; C vitamini: 350 mg; Demir sülfat monohidrat: 260 mg (Fe: 86 mg); Potasyum iyodür: 1.9 mg (I: 1.4 mg); Bakır sülfat pentahidrat: 33 mg (Cu: 8.8 mg); Manganez sülfat monohidrat: 123 mg (Mn: 40 mg); Çinko sülfat monohidrat: 240 mg (Zn: 88 mg); Sodyum selenit: 0.24 mg (Se: 0.11 mg), Doğal antioksidanlarla.

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %15 %8 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %39 %21 %22
Temel Kalori Ağırlığı %37 %27 %36

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

True Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması İçerik İncelemesi

İlk ve ana bileşenimiz somon balığı. Somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. Oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde kedi ve köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Aynı zamanda Omega 3, vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir besin kaynağıdır.

Özellikle kurutulmuş somon olması, normal somon etine göre konsantre proteinlerin daha yoğun olduğuna işarettir.

Diğer maddemiz tavuk unu. Taze tavuk etinin yaklaşık %65’i sudur. İşlemlerden geçen tavuk etinin kurutulmasıyla harika bir aroma ortaya çıkar. Hem kaliteli proteinleri içerir hem daha hafif olur hemde hiç bir köpek bu lezzete ‘hayır’ diyemez.

Bezelye, mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Bu köpek mamasındaki ağırlıklı ve öncelikli ilk malzeme ton balığıdır. Genelde ton balıkları av balıklarıdır. Yani organik olarak beslenmiş, büyümüş ve doğal ortamında yetişmiş olduğundan kaliteli et proteini ve yağları içerir.

Köpekler için omega grubu vitaminleri, deri ve tüy sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca bolca B Vitamini zengini olan ton balığı köpeklerin mamayı rahatça sindirmesine oldukça yararlı olur.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Bir diğer bileşen olarak patates karşımıza çıkıyor. Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Patates, glütensiz bir sindirilebilir karbonhidrat kaynağı olarak kabul edilebilir.

Yine de, belki de kalori içeriği dışında, patatesler bir köpek için yalnızca mütevazı bir besin değerine sahiptir.

Ardından, hindiba kökü dahil edildiğini not ediyoruz.

Hindiba, tekrarlayan karbonhidrat birimlerinden oluşan ve belirli kök ve yumrularda bulunan nişasta benzeri bir bileşik olan inülin açısından zengindir.

İnülin sadece doğal bir çözünür diyet lifi kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir köpeğin sindirim sisteminde sağlıklı bakterilerin büyümesini desteklemek için kullanılan bir probiyotiktir.

Bir diğer bileşenimiz nohut. Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Bir diğer katkı maddesi olarak gösterebileceğimiz mineraller. Mineraller, topraktan gelen ve bitkiler tarafından doğal olarak emilen inorganik bileşiklerdir. Kimyasal proteinlere bağlıdır. Bu onların daha kolay emilmesini sağlar.

AAFCO, köpek maması besin profillerinin hiçbirinde K vitaminine ihtiyaç duymadığından, bu maddenin herhangi bir köpek formülasyonunda kullanımını sorguluyoruz.

Bir diğer bileşen ise deniz yosunudur. Sağlıklı bir metabolizma, yeni hücre, doku üretimi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için yeterli oranda proteine sahip bir besindir. Antioksidan özelliği oldukça yoğun olan su yosunu, dostlarınızın yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Ve sonuç olarak?

Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullandığı ve böylece markaya 5 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Tavsiye edilir.

True Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması Nasıl?

Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %39’lık bir kuru madde protein okuması, %21’lük bir yağ seviyesi ve yaklaşık %22’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Spectrum, grup olarak ortalama %35 protein içeriğine ve %23 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %33’lük bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %37’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Spectrum ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

True Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması Derecelendirmemiz

Instinct High Meat Hipoalerjenik Yetişkin Köpek Maması, tahılsız bir köpek maması olarak kayda değer miktarda içerdiği hayvansal protein kullanılmasına bağlı olarak 5 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here