Advance Puppy Mini Küçük Irk Yavru Köpek Maması İncelemesi

0
955

Advance Puppy Mini Yavru Köpek Maması İnceleme

Değerlendirme

Advance Puppy Mini Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Kuru Köpek Maması

Besin İçeriği Analizi

24%
Protein
13%
Yağ
19%
Karbonhidrat

İçindekiler: Tavuk (% 20), Susuz kümes hayvanları proteinleri, Mısır, Pirinç (% 10), Hayvansal yağ, Doğal kökenli karışık tokoferollerle stabilize edilmiş, Mısır unu, Buğday, Mısır, Hidrolize hayvansal proteinler, Pancar küspesi, Balık yağı, Potasyum klorür, Plazma proteinleri, Doğal immünoglobulin kaynağı (% 0,5), Tuz, Vitamina 27000 IU, VitaminD3 1800 IU, Vitamin 500mg, C vitamini 70 mg, Demirli sülfat monohidrat 260 mg (Fe: 86 mg), Potasyum iyodür 1,9 mg (I: 1,4 mg), Bakır sülfat pentahidrat 33 mg (Cu: 8,8 mg), Mangan sülfat monohidrat 123mg (Mn: 40 mg), Çinko sülfat monohidrat 407 mg (Zn: 148 mg), Sodyum Selenit 0,24 mg (Se: 0,1 mg).

Tahmini Besin İçeriği
Yöntem Protein Yağ Karbonhidrat
Garanti Analiz %21 %14 Eser Miktar
Kuru Madde Analizi %30 %21 %21
Temel Kalori Ağırlığı %41 %34 %25

 

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Advance Puppy Mini Tavuklu Küçük Irk Yavru Köpek Maması İçerik İncelemesi

Bu köpek mamasındaki ilk malzeme tavuktur. Kaliteli bir ürün olmasına rağmen çiğ tavuk %73’e kadar su içerir. Pişirdikten sonra, bu nemin çoğu kaybolur ve et içeriği orijinal ağırlığının sadece bir kısmına düşer.

İşlendikten sonra, bu öge muhtemelen bitmiş ürünün toplam içeriğinin daha küçük bir bölümünü oluşturacaktır.

Susuz kümes hayvanları proteini, taze ete göre daha fazla konsantre proteinler içerir. Ancak burda “et mi?, kıkırdak mı?, yoksa kemik mi?” olduğu belirtilmemiş.

Bu nedenle bu bileşene biraz daha soğuk ve öngörülü yaklaşıyoruz.

Bir diğer madde olarak mısır eklenmiş. Mısır ucuz ve tartışmalı bir tahıl tanesidir. Enerji içeriğinin yanı sıra, bu tahıl bir köpek için ancak mütevazi bir besin değerine sahiptir.

Birçok yanlış görüşe göre mısır alerjenik bir etken maddesi diye düşünülüyor. Ayrıca köpeklerin çok kilo almasını, mamanın mısır bakımından çok olmasına da dayandırıyorlar.

Oysaki hareketsiz yaşam tarzı, kısırlaştırma, gün içinde oldukça fazla mama tüketimi veya ödüllerin gereksiz çok tüketilmesi ve sindirim sorunları gibi birçok faktör günümüzde köpeklerin kilo almasına neden olabiliyor.

Bu nedenle mısırı herhangi bir köpek mamasında tercih edilen bir bileşen olarak görmüyoruz.

Bu köpek maması içeriğinde etken maddelerden biri olan pirinç. Tabiki pirinçler mamaların içine çiğ olarak eklenmiyor. Haşlama yada şoklama ile işlem gören pirincin köpekler için yararı çoktur.

Pirinçler öğütülerek un haline getirilerek de mamalara eklenebilir. Buğday ununa göre glutensiz olması daha çok tercih edilmesine neden olur.

Bu tam tahıllı pirinç mi, esmer pirinç mi yoksa beyaz pirinç mi? “Pirinç” kelimesi bize pek bir şey söylemediği için bu ürünün kalitesini değerlendirmek mümkün değil.

Pirinç lifli bir yapıya sahiptir. Sindirime olan katkısının yanı sıra yüksek kan basıncı ve hipertansiyona sahip köpek dostlarımız içinde veterinerler tarafından önerilmektedir.

Hayvansal yağlar köpeklerin doğal olarak alması gereken bir besin grubudur. Hayvansal yağlardan gelecek olan proteinler köpeklerin sağlıklı olarak hayat sürmeleri için gereklidir.

Diğer bir bileşenimiz buğday. İyot, magnezyum ve çinko eksikliğini telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda B, C, D, A vitaminleriyle de doldurur.

Aynı zamanda, buğday lapası yüksek oranda nişasta içerir. Buğday kabuğu çıkarılmış tane, yalnızca aktif köpekleri, büyük ve orta cinsleri beslemek için uygundur.

Pancar küspesi lif bakımından oldukça zengin bir etken maddedir. Köpeklerin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine oldukça yararı vardır.

Pancar küspesi, şeker pancarı işlemenin yüksek lifli bir yan ürünü olan tartışmalı bir bileşendir.

Bazıları pancar küspesini ucuz bir dolgu maddesi olarak kınıyor, bazıları ise olağanüstü bağırsak sağlığı ve kan şekeri yararlarından bahsediyor.

Burada dikkatinizi yalnızca tartışmaya çekiyoruz ve pancar küspesinin çoğu köpek mamasına makul miktarlarda dahil edilmesinin tamamen kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz.

Balık yağı, değerli EPA ve DHA tipi omega-3 yağ asitleri açısından doğal olarak zengindir.

Buradan, liste bir dizi başka öğeyi içerecek şekilde devam ediyor .

Sonuç olarak?

Bozita Kuzu Etli Tahılsız, ana hayvansal protein kaynağı olarak önemli miktarda adlandırılmış et kullanan ve böylece markaya 4 yıldız kazandıran kuru bir köpek mamasıdır.

Hevesle tavsiye edilir.

Advance Puppy Mini Tavuklu Küçük Irk Yavru Köpek Maması Nasıl?

Advance Mini Puppy Tavuk Etli Küçük Irk Yavru Köpek Maması, sadece içeriğine göre ortalamanın üzerinde bir kuru ürüne benziyor.

Gösterge paneli, %30’luk bir kuru madde protein okuması, %21’lik bir yağ seviyesi ve yaklaşık %21’lik bir tahmini karbonhidrat gösteriyor.

Advance, grup olarak ortalama %32 protein içeriğine ve %16 ortalama yağ seviyesine sahiptir.

Bununla birlikte, bu rakamlar genel ürün hattı için %28’lik bir karbonhidrat içeriği görülmektedir.

Ve yaklaşık %50’lik bir yağ-protein oranı.

Bu, Advance ürün serisinin şunları içerdiği anlamına gelir…

Ortalamanın üzerinde protein. Ortalamanın üzerinde yağ. Ve tipik bir kuru köpek mamasına kıyasla ortalamanın altında karbonhidrat.

Çoklu baklagillerin ve ek maddelerin protein artırıcı etkisini düşündüğünüzde bile, bu, kayda değer miktarda et içeren bir köpek maması profiline benziyor.

Advance Puppy Mini Tavuklu Küçük Irk Yavru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Advance Mini Puppy, düşük tahıllı bir köpek maması olarak kayda değer miktarda kullanılarak içerdiği hayvansal protein kaynağına bağlı olarak 4 yıldız.

Şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıntılı Advance Köpek Maması İncelemesi

Satın Alma İpucu
Online yetkili satıcıdan alışveriş yapın %20 İndirim kazanın! Ayrıca kargo da ÜCRETSİZ!

Son Söz

KöpekBlog özel sektöre aittir. İncelemelerimizi hazırlarken özel bir değerlendirme karşılığında para, hediye, numune veya diğer teşvikleri kabul etmiyoruz.

Bununla birlikte, çevrimiçi perakendecilerden (Petzzshop.com) ve okuyucular web sitelerini bizim sitemizden tıkladığında, satıcılardan bir tavsiye ücreti alıyoruz. Bu, ücretsiz bloğumuzun işletme maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor. Desteğiniz için teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here